Jokiću ožiljci i poraz za početak 2020, "Smajlijeva" prva trojka u NBA

Sudije pomogle Hjustonu da savlada Denver. Dalas izgubio i pored 35 poena Dončića. Smailagić odlično iskoristio minute, ali Golden Stejt nije izdržao u produžetku.

Individualno odlično, ali timski loše počela je 2020. godina za Nikolu Jokića, Alena Smailagića i Bobana Marjanovića.

Denver je u novogodišnjoj noći doživeo poraz u Hjustonu (104:130), dok je Golden Stejt mladog srpskog košarkaša u produžetku poražen od San Antonija (117:113).

Jokić je ponovo bio najefikasniji u svom timu sa 21 poenom, osam skokova i četiri asistencije, međutim, nije mogao protiv sudija.

Arbitri su odigrali veliku ulogu u ovoj utakmici, dopustivši domaćim igračima izrazito grubu igru, dok su prema gostima iz Kolorada imali drugačiji kriterijum.

Tome u prilog svedoče ove dve situacije, kao i izgrebane ruke Nikole Jokića, koji je već uveliko imao ožiljke pre nego što je prvi put u ovoj utakmici stao na liniju slobodnih bacanja.

Denver je uoči poslednje četvrtine imao samo tri poena zaostatka, ali je ona rešena ubedljivo u korist "raketa" - 38:15.

Hjuston su predvodili Džejms Harden sa 35 i Rasel Vestbruk sa 28 poena.

Hjuston - Denver 130:104
Izvor: YouTube/Motion Station

Što se tiče Smailagića, 19-godišnjak iz Beograda je odlično iskoristio 10 minuta koje mu je pružio Stiv Ker. Ubacio je sedam poena, uključujući svoju prvu trojku u NBA ligi, a imao je i tri skoka, jednu asistenciju i jednu blokadu.

San Antonio - Golden Stejt 117:113, Alen Smailagić
Izvor: Youtube/Smart Highlights

Šestostruki šampion je, ipak, doživeo poraz, pošto je San Atonio Slavio u produžetku 117:113 (100:100).

Nije pomoglo i to što su dvojica najefikasnijih igrača bili iz redova gostujućeg  tima - Burks 28 poena, Robinson 25.

Boban Marjanović je odigrao 11 minuta za Dalas u porazu od Oklahome (101:106).

Srpski centar je ubacio četiri poena, uz šest skokova i asistenciju, a "mamuze" je ponovo predvodio fenomenalni Luka Dončić - 35 poena, 10 skokova, sedam asistencija - ali je domaćin uspeo da dođe do velikog preokreta.

Oklahoma je na samo tri minuta do kraja gubio sedam poena razlike, međutim, uspeo je da pobedi. Junaci su bili Šreder i Galinari sa po 20 poena.

Oklahoma - Dalas 104:101
Izvor: YouTube/Inside The NBA