Real pokorio Tel Aviv u klasiku Evrolige

Makabi je pretrpeo prvi poraz na domaćem terenu ove sezone

Makabi - Real Madrid 77:81 Evroliga 22. kolo Izvor: MN PRESS

Real Madrid je prekinuo seriju od tri poraza u Evroligi uzevši vredan "skalp" - naneo je Makabiju prvi poraz u Tel Avivu od početka takmičenja.

Domaći tim je uglavnom vodio u prvom poluvremenu, ali su gosti u nastavku preokrenuli, tako da je na kraju bilo 77:81 (19:21, 19:15, 11:21, 28:24).

Real je u prošlom kolu pretrpeo prvi poraz kod kuće, pa kao da je rešio sada da ga "poništi". Ali, nije bilo lako.

Imao je Real osam poena prednosti 34 sekunde pre kraja, ali je onda Tajler Dorsi dao dve vezane trojke bez odgovora gostiju i priveo Makabi na samo dva poena minusa, 75:77, 27 sekundi pre kraja.

Nakon toga je Pablo Laso pozvao tajm-aut, nacrtao akciju iz koje je Fakundo Kampaco fauliran. On je dao oba bacanja, sa druge strane je odgovorio Ilajdža Brajant, pet sekundi do kraja, ali to je već bilo kasno. Do kraja je samo Trej Tompkins dao još dva penala za konačan rezultat.

Najefikasniji u Realu bio je Entoni Rendolf sa 19 poena, dok je Makabi predvodio Skoti Vilbekin sa 21.

Real sada ima 16 pobeda, dve manje od lidera Efesa, koji sutra igra protiv Crvene zvezde, i sada je na deobi drugog mesta sa CSKA. Makabi je ostao na 14 pobeda.

Ostale rezultate 21. kola i tabelu možete pogledati OVDE.