Sarajlije u sjajnom ritmu - peta pobjeda u ABA 2 na posljednjih šest mečeva

Spars je večeras na Novom Beogradu bio uspješniji od Dinamika

ABA 2 Dinamik Spars 72 78 Izvor: Promo/ABA liga/Dynamic VIP PAY

Sarajevski OKK Spars Realway, prošlosezonski finalista plej-ofa za šampiona BiH, upisao je večeras veoma značajnu pobjedu u borbi za opstanak u drugom po jačini regionalnom košarkaškom rangu.

Sarajlije su večeras, u utakmici 19. kola, u Hali sportova "Ranko Žeravica" na Novom Beogradu, trijumfovali nad Dinamikom rezultatom 72:78.

Bio je to peti regionalni trijumf Sarajlija u posljendjih šest kola, zahvaljujući kojem su se pomjerili sa posljednjeg mjesta, koje u ovom trenutku drži OKK Sloboda uz utakmicu manje, koju će odigrati sutra u Novom Pazaru protiv istoimenog domaćina.

Početak meča pripao je predstavniku Srbije, koji je u prvom desetominutnom periodu stekao prednost od sedam poena (16:9).

Ipak, u naredna dva kvartala na terenu se pitao Spars, koji je u posljednju četvrtinu ušao uz prednost od 9 poena (55:64).

Na nešto više od četiri minuta do kraja meča Dinamik je došao do izjednačenja (70:70), na šta je Spars u naredna dva minuta odgovorio mini-serijom 5:0 što je na kraju i donijelo pobjedu.

Kapiten Adin Vrabac je predvodio goste do pobjede uz 15 poena, dok je Nedim Buza postigao 14.

U taboru Dinamika, Miroslav Pašajlić je postigao 21, a Danilo Ostojić 18 poena.

Široki – MZT (19.00)

TABELA: Borac (+1) 17-2, MZT 12-6, Široki 10-8, Rogaška 10-8, Helios (+1) 9-10, Sutjeska 9-9, Split 9-9, Lovćen 8-10, Dinamik (+1) 7-12, Novi Pazar 7-11, Spars (+1) 6-13, Sloboda 6-12.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.