Važna pobjeda Valensije: To je put za Top 8

Španski tim ostvario pobjedu kakve će morati da niže ako želi u plej-of.

Bajern-Valensija-59-66-Borba-za-Top-8 Izvor: MN PRESS

U srijedu su ispustili Barselonu, ali su u petak dovršili posao do kraja.

Prošlosezonski osvajač Evrokupa provešće dvonedjeljnu evroligašku pauzu u grupi od osam najuspješnijih timova, jer je u petak savladao šampiona Njemačke - u gostima.

Bajern - Valensija 59:66 (13:15, 17:9, 16:21, 13:21)

U utakmici bez previše ritma, "duplim" programom iscrpljeni timovi odigrali su borben i neatraktivan meč, poslije kojeg Španci imaju skor 12-12, kojim ostaju na sedmoj poziciji.

Iako je srpski internacionalac Vladimir Lučić postigao važnu trojku za vođstvo domaćih 52:50 na početku 34. minuta, Valensija je napravila pobjedonosni preokret ekspresnom serijom.

Taj niz poslije kojeg je Valensija praktično "ovjerila" pobjedu stvarali su odlični Majk Tobi (pet uzastopnih poena), Alberto Abalde i Aron Dornekamp, trojkom za "plus 8" (52:60).

Nakon toga je tiho završeno veče u Audi domu, jer je Bajern u posljednjih deset kola ostvario samo jednu pobjedu. U toj crnoj seriji smijenjen je Dejan Radonjić, ali očigledno da su problemi Bavaraca dublji od toga.

Najefikasniji igrač meča bio je centar domaćih Greg Monro sa 15 poena, a srpski košarkaši igrali su za oba tima.

Lučić je ubacio četiri poena i uputio samo tri šuta iz igre, iako je imao drugu najveću minutažu u svom timu (25 minuta), dok je Vanja Marinković veoma dobro počeo meč i završio ga sa 10 poena.

Bajern: Brej, Koponen 8, Monro 15, Lučić 4, Lo, Đedović 12, Zipser 10, Flakadori, Bartel 2, Lesor 2, Šiško 4, Huestis 2.

Valensija: Kolom 4, Marinković 10, Ndur 8, Abalde 8, Laveri 2, Tobi 11, Motum, Dubljević 9, Vives, San Emeterio 3, Sastre, Dornekamp 11.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.