Nedović i Micov zakuvali u Barseloni, ali "Blaugrana" je i ovo izdržala

Ekipa Svetislava Pešića odigrala još jedan uzbudljiv meč kod kuće i ponovo je našla put ka pobjedi.

Barselona-Armani-84-80-Nedovic-Pesic-Micov-neizvjesna-zavrsnica Izvor: MN PRESS

Barselona je u velikom naletu i u seriji pobjeda u kojoj ne gubi neizvjesne završnice.

Uključujući pobjedu na gostovanju Fenerbahčeu sredinom januara, ekipa Svetislava Pešića ostvarila je pet "vezanih" trijumfa, od čega tri u napetom finišu.

Na način na koji je prije dvije nedelje u "Blaugrani" pala Crvena zvezda, večeras je pao i italijanski velikan: Barselona - Armani 84:80 (23:17, 13:28, 27:14, 21:21).

Samo 48 sati nakon dramatične završnice u Valensiji (i naravno - pobjede), "Karijevi" igrači izborili su se i sa upornim Armanijem, koji je vodio od sredine druge do sredine treće četvrtine, a u završnici bio za vratom favoritu.

Vladimir Micov (10 poena) i Serhio Rodrigez primakli su goste na samo poen minusa u 37. minutu (72:71), a potom su Nemanja Nedović (12 p) i Kejleb Tarzuski nakratko doneli Armaniju vođstvo.

Minut i po prije kraja, Italijani su vodili 77:76!

Međutim, Pešićevu Barselonu je baš teško pobijediti.

U najvažnijim trenucima, Malkolm Dilejni dao je jako bitnu trojku i pokazao da je ovo njegovo veče (26 poena), poslije čega je Micov promašio trojku, a Brendon Dejvis najavio pobjedu, košem za 81:77 na 51 sekund prije kraja.

Barselonin dom tako je preživio i ovu napetu utakmicu, poslije koje Katalonci ostaju na diobi drugog mkesta tabele sa Realom (i tri pobkede manje od lidera, Efesa), dok Armani ostaje osmi, ali sada sa pobkedom manje od sedmoplasirane Valensije.

Ovakvim ishodom, upravo je Valensijina pobjeda protiv Bajerna dobila dodatni značaj.

Barselona: Dejvis 12, Ribas, Hanga 4, Smits, Ertel, Oriola 2, Abrines, Dilejni 26 (9 as), Kjurik 16, Klaver 7, Mirotić 15, Tomić 2 (7 sk).

Armani: Delavale 2, Micov 10, Gudaitis 3, Rol 4, Rodrigez 14 (5 as), Tarzuski 13 (9 sk), Nedović 12, Kroford 7, Burns, Sajks, Bruks 5, Skola 10.