NBA bruji o velikoj sudijskoj grešci: Kiks arbitara odlučio utakmicu!

Veliki previd arbitara obilježio je prošlu noć u NBA ligi.

Greska-sudije-NBA-liga-Juta-Portland-Lilard-Gober Izvor: Tanjug, Rick Bowmer/AP

Juta i Portland igrali su izuzetno uzbudljivu i bitnu utakmicu, domaćin je pobijedio 117:114, a rezultat su u najvećoj mjeri skrojile sudije. I to greškom koja je bila više nego očigledna.

Pri rezultatu 116:114, najbolji igrač Blejzersa Demijen Lilard krenuo je u prodor pod koš, pokušao da pogodi o tablu, a Rudi Gober ga je blokirao. Ali kasno!

Francuski centar zaustavio je loptu nakon što je dotakla staklo i to je po pravilima koš, ali arbitri to nisu dosudili, već je lopta ostala kod "džezera", pa je Bojan Bogdanović (27 poena) na drugoj strani "zatvorio" utakmicu slobodnim bacanjem.

U večeri u kojoj je u prvom planu bio i Bogdan Bogdanović, zajedno sa Nemanjom Bjelicom, ovaj kiks arbitara bio je najzvučniji događaj i naravno da su Blejzersi bili izuzetno ljuti.

"Sramota je što to nisu svirali. Nema opravdanja za to", rekao je trener Portlanda Teri Stots poslije utakmice u kojoj je njegov tim ispustio vođstvo od 14 poena sa poluvremena.

Lilard je branio taj plus, ubacio za svoje kriterijume uobičajenih 42 poena, a sudijskom greškom nije mu priznat i 44.

Pogledajte kiks arbitara koji je obilježio utakmicu u kojoj je samo u drugoj četvrtini dosuđeno šest tehničkih grešaka: