Sjajno veče Srba: Bogdan i Beli ubacili 11 trojki, Gudurić bez greške

Sakramento slavio protiv Majamija, uz zapažene partije srpskih reprezentativaca. Gudurić odličan u porazu Memfisa od Filadelfije.

Bogdanovic-i-Bjelica-ubacili-11-trojki-Majami-Guduric-9-poena-za-4-minuta-u-porazu-Memfis Izvor: Tanjug/AP/Rich Pedroncelli

Košarkaši Sakramenta slavili su pred svojom publikom u noći između petka i subote. Savladali su Majami rezultatom 105:97 i upisali 20. pobjedu u sezoni, a treću na posljednja četiri meča.

Zapaženu rolu u trijumfu Kingsa imali su srpski reprezentativci Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica, koji su ubacili ukupno 11 trojki.

Bogdanović je upisao 23 poena (šut iz igre 8/16, šut za tri poena 6/13), imao je četiri skoka, dvije asistencije i tri ukradene lopte za 36 minuta provedenih na parketu.

Bogdanović
Izvor: Youtube/Z. Highlights

Bjelica, koji je kao i Bogdan bio član startne petorke, zabilježio je 15 poena, od čega pet trojki iz šest pokušaja. Beli je imao i šest skokova i osam asistencija za 37 minuta provedenih u igri.

Bjelica
Izvor: Youtube/nba screen

U timu Sakramenta istakao se i Badi Hild sa 21 poenom, a Dearon Foks upisao je 16, uz osam asistencija.

Kod Majamija (skor 34-17) najefikasniji je bio Bam Adebajo sa 26 poena i sedam skokova, dok je Goran Dragić postigao 14 poena.
Sakramento je sada sa skorom 20-31 na 13. mjestu tabele Zapadne konferencije.

Partiju bez greške prikazao je i Marko Gudurić, iako je njegov tim Memfis doživio poraz od Filadelfije - 107:119.

Gudurić je na parketu proveo samo 4:24 minuta, ali je odradio besprijekoran posao - upisao je devet pogodaka (šut iz igre 3/3, šut za tri 1/1, slobodna bacanja 2/2).

Gudurić

Filadelfiju (skor 32-21) predvodio je Furkan Korkmaz sa 34 poena i šest uhvaćenih lopti, dok je kod Grizlija zapaženu rolu ostvario Jonas Valančiunas sa "dabl-dabl" učinkom - 14 poena i 10 skokova.

Dalas je pretrpio minimalan poraz na gostovanju u Vašingtonu (118:119) na meču na kojem Boban Marjanović nije dobio šansu da zaigra.

Vašington je predvodio Bredli Bil sa 29 poena, dok je u timu gostiju Set Kari bio najefikasniji sa 20 pogodaka.