Zvezdina nemoć u Baru: Težak poraz koji joj komplikuje put!

Crveno-beli odigrali najlošije tri četvrtine ove sezone, a onda prekasno "upalili" da učine meč neizvesnim. Nije bilo Lorenza Brauna, a ni bilo kakve Zvezdine reakcije, sve do završnice.

Zvezdina nemoć u Baru: Težak poraz koji joj komplikuje put! Izvor: MN PRESS

Ovaj poraz će baš zaboleti Crvenu zvezdu!

Ekipa Dragana Šakote bila je potpuno potučena u prve tri četvrtine, tokom kojih nije uspela da uradi bilo šta korisno, a onda je u poslednjih deset minuta trojkama Bilija Berona sačuvala obraz u dvorani "Topolica".

Mornar - Zvezda 71:63 (20:9, 19:14, 23:15, 9:25)

Rezultat poslednje četvrtine dovoljno govori o tome u kolikom je Zvezda bila problemu posle pola sata košarke i kako je izgledao njen nastup u veoma bitnom meču.

Nije imala bilo kakvo rešenje za nepogrešivog centra domaćih Uroša Lukovića (23 poena, 7 skokova, 6 blokada), nije uspevala da nađe bar nagoveštaj ritma u napadu, a ni da prestane da gubi lopte. Ukratko rečeno - podbacila je u svemu.

Tek od sredine poslednje četvrtine i "buđenja" Bilija Berona, Zvezda je uspela da smanji razliku na jednocifreni broj, da koliko-toliko "zakuva" završnicu, ali se ni na trenutak nije dovodila u pitanje pobeda ekipe Mihaila Pavićevića, koja potpuno otvara borbu nekoliko timova za plej-of.

S obzirom na ovaj poraz, Zvezda je i dalje treća na tabeli, ali sa identičnim učinkom kao i Cedevita i Mornar (12/7) i uz pobedu više od Primorske (11-8) i dva trijumfa više od FMP-a (10-9).

I pored toga što je Mornar večeras katastrofalno izvodio slobodna bacanja (8/23!) uspeo je da stekne toliku prednost da do završnice ugrozi i bolji Zvezdin skor u međusobnim susretima dva tima u ovoj sezoni. A, podsetimo da su crveno-beli u "Pioniru" savladali Barane rezultatom 105:82.

Na kraju treće četvrtine, Mornar je vodio čak 24 poena prednosti!

I kada je uoči večerašnje utakmice objašnjeno da Zvezdin startni plejmejker Lorenzo Braun neće moći da igra zbog bolesti, malo ko je dovodio u pitanje tu prednost crveno-belih iz prvog susreta.

Međutim, ekipa Dragana Šakote odigrala je toliko loše da je u dugom periodu bilo ugroženo i tih "plus 23".

I to oslikava Zvezdin nastup u Crnoj Gori, gde je imala tri puta više izgubljenih lopti od asistencija (6-18!) i gde su na površinu isplivale njene očigledne mane pred borbu za trofeje.

A, toliko minusa ne može biti samo posledica nespornog umora, serije od četiri odigrana meča u osam dana i odsustva najvažnijeg igrača.

Mornar: Pulen 13, Heris 2, Hant 2, Nidam 4, Šehović 6, Vajthed 10, Vujošević, Voler, Markota 5, Vranješ 3, BJelica 3, Luković 23 (10/10 za dva, 7 sk, 6 blokada, indeks 38!).

Zvezda: Panter 22 (3/5 za tri), Kuzmić, Perperoglu, Davidovac 3, Lazić 5, Beron 16 (4/8 za tri, 5 izg), Dobrić 2, Gist 8, Jagodić Kuridža (7 sk), Dženkins 2, Simanić, Štimac 5.

FMP - Primorska 77:65

Tabela: Partizan 15-4, Budućnost 14-5*, Zvezda 12-7*, Cedevita Olimpija 12-7, Mornar 12-7, Primorska 11-8, FMP 10-9, Igokea 7-12, Cibona 6-13, Krka 6-13, Mega 5-14, Zadar 4-15.

19:50

Kraj utakmice!

Konačan rezultat je:

19:48

Luković pogađa penale, Gist koristi zicer

Centri poentiraju na obe strane parketa, dok meč ulazi u poslednji minut rezultatom 69:61.

19:46

Još jedna trojka Berona, 67:59

Da li Zvezda može da "zakuva" završnicu?

Mornar pred poslednja dva minuta vodi 67:59.

19:45

Šakota zove tajm-aut, još dva minuta

Crveno-beli pokušavaju da smanje razliku, a do kraja je ostalo još dva minuta i 13 sekundi.

19:43

Lazić ubacuje trojku, za "minus 11"

Zvezdin kapiten poentirao je za rezultat na semaforu 67:56, a crveno-beli su potom uzeli loptu, na početku 38. minuta.

19:40

Beron pogađa trojku uz faul, za 67:53

Do kraja još tačno četiri minuta.

19:37

Luković igra bez greške!

Uroš Luković šutira 10/10 iz igre, uz sedam skokova, dve asistencije i čak pet blokada!

Centar Morana sada je poentirao uz prekršaj Davidovca, za "plus 18" (67:49)

19:36

Pulen zaustavlja Zvezdinu seriju - trojka za 65:49

Američki šuter ponovo nije bio precizan sa linije penala, ali jeste van crte za tri poena.

Mornar uoči poslednjih pet minuta vodi 16 poena razlike.

19:35

Branko Lazić "preskače" šut, pa dobija tehničku

Zvezdin kapiten nije iskoristio otvoren šut da "opali" trojku, izgubio je, a onda je dobio tehničku jer se žalio zbog nedosuđene duple greške Derika Nidama.

Sudije se nisu oglasile, već su dosudile tehničku nervoznom beku Beograđana.

Mornar vodi 62:49.

19:33

Tehnička za klupu Mornara, Zvezdina serija 11:0

Tražili su Barani Gistovu "duplu" loptu, ali su sudije procenile da je Zvezdin centar bio izblokiran.

Bili Beron je iskoristio slobodno bacanje, za rezultat 62:49 za Mornar.

U toku je 34. minut.

19:29

Vranješ promašuje bacanja, Beron ubacuje trojku

Zvezda je napravila seriju 8:0, a trener Mornara Mihailo Pavićević ne želi da crveno-beli uhvate bilo kakav ritam, pa zove tajm-aut u 32. minutu.

Između Beronovih trojki Gist je faulirao Vranješa pri šutu za tri poena, ali je bek šuter Mornara promašio sva tri pokušaja.

19:27

Na početku poslednje četvrrtine - Beron i Davidovac

Zvezdini igrači smanjuju razliku na ispod 20 poena - Amerikanac trojkom, Srbin košem iz reketa.

Rezultat je i dalje impresivnih 62:43 za Barane.

19:22

Mornar je ubacio i ovo - DVA puta kroz obruč!

Suad Šehović je uz faul pogodio tako što je prvo probacio loptu sa donje strane obruča, pa je ona pala kroz cilindar.

Na kraju treće četvrtine, rezultat je 62:38!

19:21

Mornar kontroliše SVE, Zvezda i dalje greši i greši...

I kada se dogodi napad u kojem Barani ne poentiraju, Zvezda im često uzvrati izgubljenom loptu.

Poslednju, 15. večeras, izgubili su lošim dodavanjem Davidovca ka Jagodiću Kuridži.

19:19

Sada je Vajthed Zvezdin "dželat"

Pogodio je prodorom, pa je pogodio i pokušajem za tri poena.

Mornar je sada na novoj maksimalnoj prednosti, 58:36!

Podsetimo, Zvezda je u prvom meču, u "Pioniru", pobedila rezultatom 105:82, a sada je i tolika razlika ugrožena!

19:17

Zvezda "smanjuje" na -15, a onda - Luković!

Crveno-beli su ubacili verovatno prve lake poene na utakmici, Dobrićevom kontrom.

Kao i kroz čitav meč - na drugoj strani je spreman bio Uroš Luković da nastavi perfektan niz šuteva za dva poena (9/9).

Mornar vodi 55:36 dok se bliži kraj treće četvrtine.

19:13

Panter ubacuje trojku, a Luković odmah kuca uz faul!

Mornar ekspresno odgovara na sve Zvezdine nalete.

Uroš Luković je ubacio svoj 17. poen, uz prekršaj Čarlsa Dženkinsa, na polovini treće četvrtine.

Dženkins je u narednom napadu Mornara napravio i četvrtu ličnu grešku.

19:10

Bjelica podiže dvoranu - "plus 20"!

Kakav odgovor Mornara!

Barani su nokautirali crveno-bele posle njihove serije 7:0 na početku drugog dela utakmice.

Posle Pulena, trojku je ubacio i Milko Bjelica!

Dragan Šakota pozvao je tajm-aut na početku 26. minuta.

19:08

Zvezda propušta šanse, Pulen kažnjava!

Džejms Gist je "debelo" promašio trojku, pa ispustio loptu u kontri, kojom je mogao da vrati Zvezdu na minus 10.

Kazna je stigla brzo, sa pet uzastopnih poena, za 46:29!

Uroš Luković je već nanizao pet blokada.

19:05

Zvezda prvi put u seriji, 7:0

Crveno-beli su reagovali na početku trećeg kvartala, pa je sada rezultat 39:27 za Mornar.

Za Beograđane su poentirali Panter i Dženkins.

18:46

- poluvreme, 39:23 -

Mornar: Pulen 5, Hant 2, Nidam 4, Šehović 2, Vajthed 5, Markota 5, Vranješ 3, Luković 13. Timski: 10/21, 5/11 za tri, 4/13 sl. bacanja, 19 skokova (13-6), 7 asistencija, 8 ukradenih, 4 izgubljene lopte.

Zvezda: Panter 13, Davidovac 1, Lazić 2, Gist 2, Štimac 5. Timski: 6/18 za dva, 2/13 za tri, 5/7 sl. bacanja, 20 skokova (16-4), 3 asistencije, 2 ukradene, 10 izgubljenih lopti.

18:45

Panter jedini pogađa za Zvezdu - 39:23

Šuter crveno-belih ubacio je svoj 13. poen, uz šut iz igre 5/10.

On je jedini izvor poena Zvezde, dok Pavićević zove tajm-aut da nacrta napad Barana na pola minuta do kraja prvog dela.

18:41

Mornar opet vodi maksimalnim vođstvom!

Kevin Panter okrenuo je leđa Nidamu i posle nekoliko sekundi shvatio zašto je to bila loša odluka.

Mornar na početku 20. minuta vodi čak 39:20!

18:40

Luković se vratio - i opet zakucao

Srpski centar se podigao sa klupe, vratio na parket i "ukucao" 16 poena prednosti Mornara. Njegov odličan meč za sada!

Na drugoj strani, Zvezda završava napad Lazićevim šutem za tri poena iz mesta, sa devet metara.

18:39

Zvezdin šut za tri poena - 1/11

Poslednji šut u tom lošem nizu promašio je Boriša Simanić, a onda je napravio loš faul na Markoti, daleko od koša.

Uoči poslednja dva minuta, rezultat je 34:20 za Mornar.

Barani za sada šutiraju penale 4/10.

18:37

Mornar je zastao u napadu, ali rezultat je i dalje isti

Barani u nekoliko uzastopnih akcija nisu poentirali, a Zvezda je na to odgovorila takođe konfuznim napadima.

Već dugo na semaforu stoji 33:18.

18:33

Panter se naljutio - 32:18

Odluka sudija da priznaju Vajthedu pogodak uz Panterov faul naljutila je Zvezdinog Amerikanca, pa je "iz besa" poentirao u naredna dva napada.

Sada Mihailo Pavićević zove tajm-aut, u 16. minutu.

18:31

Vajthed razbija Pantera u prodoru - "plus 19"

Vajthed prodire u reket i iznuđuje prekršaj Pantera.

Sudije dosuđuju faul-koš, a Amerikanac ne koristi slobodno bacanje, pa je rezultat 32:13 na isteku 15. minuta.

18:30

Mornar kontroliše sve, Zvezda bez rešenja

Prvi put večeras razlika Mornara se ne povećava, ali crveno-belima to ne znači mnogo, jer i dalje nemaju ideju u napadu.

U toku je 15. minut.

18:26

Perperoglu gleda, Šehović zakucava

Mnogo su agresivniji, brži, spremniji igrači Mornara za ovaj meč.

Sead Šehović je upravo utrčao u reket Zvezde pobegavši Perperogluu koji nije ni reagovao dok je Crnogorac zakucavao za čak "plus 17"!

18:24

Mornar sipa trojke - 28:12!

Gledali su loptu Davidovac i Perperoglu posle Šehovićevog promašenog penala.

On je došla pravo u ruke šutera domaćih, koji bez razmišljanja šutira trojku i ubacuje.

Potom je i Vajthed ubacio trojku, o tablu, za čak 16 poena razlike - 28:12!

U toku je 12. minut utakmice.

18:18

- kraj prve četvrtine, 20:9 -

18:16

Šakota zove tajm-aut, ali Mornar ne staje!

Sjajna četvrtina za domaće, katastrofalna za goste!

Luković je ubacio i horog, a Damir Markota je potom ubacio trojku, pa iznudio i prekršaj pri šutu za tri poena.

Mornar vodi čak 15 poena razlike u devetom minutu, a Zvezda šutira iz igre1/13!

Rezultat je 20:5!

18:11

Pulen ovakve šuteve voli - 14:5

Namestio se šuter domaćih za trojku u kontri i pogodio za velikih "plus 7".

Zvezda igra ovaj meč bez klasičnog plejmejkera i jasno se vidi koliki joj je to hendikep, dok Pulen poentira i prodorom, za velikih "plus 9".

U toku je sedmi minut.

18:08

Štimac "upisuje" Zvezdu, ali Luković opet pogađa

Na isteku četvrtog minuta igre, centar crveno-belih postigao je prve poene za goste, a onda nije uspeo da spreči još jedan "alej-up" za odličnog Lukovića.

Derek Nidam postavio je blok u leđa Štimcu, a Beograđanin je snažno ukucao loptu za 9:2.

Luković je ubacio svih devet poena Mornara.

18:03

I ponovo Luković - 7:0!

Odličan početak Mornara i viso0kog centra. Zvezda ne uspeva da odgovori u prva dva minuta.

Šakota menja čuvara na Lukoviću, pa je sada u igri Štimac.

18:03

Luković odlično počinje meč - 4:0

Srpski centar dobio je prve dve bitke protiv Ognjena Kuzmića.

Oba puta je zakucao, a drugi put je to uradio uz faul, za 5:0.

18:00

Startne petorke

Mornar: Pulen, Heris, Nidam, Bjelica, Luković

Zvezda: Dženkins, Beron, Lazić, Kuridža, Kuzmić.

17:56

Braun odmara zbog bolesti

Prema informacijama TV Arena sport, Lorenzo Braun ne igra zbog visoke temperature.

17:51

Povreda jača od Brauna?

S obzirom na to da je Zvezdin plejmejker na gostovanju Himkiju osetio bol u skočnom zglobu, koji je već dva puta povredio, jasna je pretpostavka da ga je taj problem i večeras sprečio da nastupi.

17:49

Poznati su sastavi ekipa - Zvezda bez najboljeg igrača!

Mornar: Pulen, Heris, Hant, Nidam, Šehović, Vajthed, Vujošević, Voler, Markota, Vranješ, Bjelica, Luković

Zvezda: Dženkins, Panter, Beron, Lazić, Dobrić, Davidovac, Perperoglu, Simanić, Jagodić Kuridža, Gist, Štimac, Kuzmić

Izvor: MONDO/Mladen Stojović

17:18

Delegirani arbitri su...

Sudije večerašnjeg meča biće Milivoje Jovčić (Srbija), Sašo Petek (Slovenija), Josip Radojković (Hrvatska):