Gruzija zamalo izbrojala "stotku", sa pobedom dolazi u Srbiju

Mogli su mnogo lakše da stignu do trijumfa.

Gruzija - Švajcarska 96:88 kvalifikacije za Eurobasket 2021 Izvor: MN PRESS

Srbija u četvrtak započinje kvalifikacije za Evrobasket 2021. godine u meču protiv Finske, a naredni protivnik je odlično započeo takmičenje.

Gruzija je protiv Švajcarske ubacila tek nešto manje od 100 poena i to nakon produžetka - 96:88.

Iako se nalaze u našoj kvalifikacionoj grupi, Gruzini nemaju imperativ pobede jer su jedan od četiri domaćina predstojećeg Evropskog prvenstva.

Ipak, uprkos tome, oni su odigrali odličan meč protiv Švajcarske iako su protraćili veliku prednost.

Gruzija je imala 21 poen prednosti, potom posle loše serije bila na ivici poraza, da bi na kraju meč otišao u produžetak. U dodatnih pet minuta su trojkama uspeli da stignu do pobede u prvom meču.

Dugo su sve držali pod kontrolom, da bi njihova odbrana odjednom postala loša i dopustila veliki broj poena i povratak Švajcaraca. Na kraju 40 minuta rezultat je bio 79:79, ali su igrači Gruzije uspeli da ipak stignu do trijumfa.

Najbolji u timu Gruzije je bio Burdanadze sa 21 ubačenim poenom, dok je najbolji strelac meča bio Švajcarac Kazadi, sa 22 poena.