Debakl u El-Eju: Trener Denvera povukao Jokića i startere sa parketa!

Šta tek reći za nastup Oklahoma Siti Tandera jutros u Milvokiju, gdje su ih Baksi ponizili rezultatom 133:86.

NBA liga reyultati Milvoki - Denver 133 - 86 Izvor: Guliver, Harry How/Getty Images North America

Majkl Maloun povukao je Nikolu Jokića i ostale startere sa parketa "Stejpls centra" nedugo nakon što su Klipersi drugi put "nagazili" njegov anemičan sastav i serijom 13:2 u trećoj najavili maksimalnih 33 razlike u četvrtoj četvrtini.

Završeno je trećim i najubjedljivijim porazom Nagetsa u posljednjih pet mečeva - 132:103, uz 24 poena Pola Džordža i 19 lidera ekipe Kavaja Lenarda pred rasprodatim tribinama u Los Anđelesu.

LA Lejkers 45-12, LA Klipers 40-19, Denver 40-19, Hjuston 38-20, Juta 37-22...

Jokić je za 25 minuta u igri postigao 21 poen uz odličan procenat šuta 9/13, uz još devet skokova i dvije asistencije, ali u drugom susretu sa ekipom trenera Doka Riversa ove sezone ništa nije moglo da se promijeni praktično od prve četvrtine kada su domaći poveli 33:20.

Jedan od poteza večeri bio je i ovaj "Džokerov" nesvakidašnji "fade away" skok šut sa jedne noge preko ruke najkorisnijeg igrača finalne serije iz prošle sezone, Lenarda.

Jokić preko Lenarda.

U podužem "garbage time" periodu utakmice najbolje se snašao Džerami Grent, koji je sa klupe Nagetsa donio 20 poena i četiri skoka, dok su Vil Barton sa 18 i Džamal Marej sa 11 jedini još bili "dvocifreni" kod poraženih.

Ovaj rezultat značio je da će Klipersi i Nagetsi (40-19) poravnati nastaviti borbu za drugim mjestom na Zapadu pred plej-of u koji će, to je izvesno, Lejkersi ući sa prve pozicije (45-12).

L. A. Klipers - Denver.

Denver je, poslije pobjede od 114:104 sredinom januara nad istim rivalom u Koloradu, početkom marta poražen 29 razlike, što i dalje nije bio najubjedljiviji rezultat u seriji NBA utakmica odigranih u noći između petka i subote.