Najboljem srpskom košarkašu ništa nije po volji: Sve nam je U problemu!

Autor Dušan Ninković

Košarkaši Denvera će, po rečima Nikole Jokića, tokom plej-ofa morati da sakrivaju sve pono što nije u redu u njihovom timu.

Najboljem srpskom košarkašu ništa nije po volji: Sve nam je U problemu! Nikola Jokić Izvor: MATTHEW STOCKMAN/GETTY IMAGES NORTH AMERICA, Guliver

Poraz Denvera od Klipersa (111:124) u meču koji im je davao nadu da mogu i bolje od treće pozicije na istoku, rešio je mnoga pitanja u toj konferenciji.

Sada je zvanično, Nagetsi su treći, a protivnik u prvoj rundi plej-ofa će im biti šestoplasirana Juta.

Nikola Jokić je već spreman za taj meč, pa je nakon poraza od Klipersa najavio protivnika u doigravanju.

Biće to zaista dobri mečevi. Uvek je teško na utakmicama između njih i nas. Biće ovo zaista zanimljiva serija'', rekao je srpski košarkaš i dodao

''Mi imamo problema sa gotovo svačim. Ova serija će se svoditi na to kako ih budemo sakrili.''

Ekipa iz Los Anđelesa je bila mnogo bolja u drugom poluvremenu meča proitiv Denvera, kada je ogolila sve defanzivne nedostatke Nagetsa. U trećoj četvrtini su postigli 40 poena, a u poslednjih 12 minuta košarke još 32.

''Pokazali smo obe naše strane, i onu kada možemo da se odbranimo i onu drugu. Zabrinut sam, ali ne previše. Smatram da je odbrana najbitniji deo košarke, ako ne umete dobro da se branite, noć postaje duga'', rekao je momak iz Sombora.

Najbolji srpski košarkaš je protiv Klipersa postigao 17 poena, uz 13 asistencija i sedam skokova. Ove brojku su slične onima koje prikazuje od kako se u Orlandu nastavila sezona, pošto postiže 20.1 poen, dodaje 9.1 put i hvata 6.7 lopti po meču.

Denver će u ''balonu'' odigrati još jedan meč, protiv Toronta, ali se to neće odraziti na pozicije timova pred plej-of. Trenutno se ne zna samo koji će tim biti protivnik Lejkersa u prvoj rundi i ko će imati bolju poziciju u okršaju Majamija i Indijane.