Ovako su sudije (i Hauard) izbacile Jokića iz igre: Tu je i jedan podatak za nevericu i navijačku paranoju (VIDEO)

Autor Pavle Knežević

Samo 25 minuta je igrao Jokić, sudije su ga napuline penalima već u drugoj četvrtini

Nikola-Jokic-LA-Lejkers-sudije-faulovi-penali-Denver-Nagets-kosarka-NBA-video Izvor: Tanjug, Mark J. Terrill/AP

Lejkersi su pobedili Denver 126:114 u prvoj utakmici finala Zapada, ali Nagetsi su bili osakaćeni ranim penalima svog najboljeg igrača Nikole Jokića, ali i dvojice startera, Džamala Mareja i Pola Milsapa.

Jokić je odlično počeo, Denver je u samom finišu prve deonice poveo 38:36, Srbin je na svom kontu imao 11 poena, tri skoka, dve asistencije, vodio je ekipu, ali onda su sudije rekle "dosta!".

Sudije i veteran Dvajt Hauard, mora se biti iskren. "Supermen" je namučio Jokića, koristio veteranske trikove (neko bi rekao "prljave", mi ne), iznudio mu je dva faula u napadu, lupio jednu čistu blokadu, nije prošlo ni pet minuta druge deonice, Srbin je već imao tri penala i morao je na klupu…

Nikola Jokić protiv Lejkersa u prvom meču finala Zapada
Izvor: Youtube/nba screen

Jokić je u prvom poluvremenu odigrao samo 13 minuta, a problemi su se umnožili kada su po tri lične sakupili i Marej i Milsap.

Sad, zašto pominjemo sudije? Zaključite šta hoćete iz ovih podataka, ali brojke kažu ovako: Denver je u 14 utakmica plej-ofa imao ukupno 27 penala. Lejkers su u prvom poluvremenu večerašnje utakmice imali 32!?

Kada se tome dodaju sjajne partije Entonija Dejvisa i Lebrona Džejmsa, jasno je da će nagetsi morati da čekaju sledeću priliku.