Sudije pogurale Lebrona, Jokić pamti i bolje dane: Denver gubi 3:1 u seriji, a znamo šta to znači!

Autor Milutin Vujičić

Ako bi i treći put uzastopno uspjeli da naprave preokret...

NBA plej of Lejkers Denver 3 1 Izvor: Tanjug/AP Photo/Mark J. Terrill

Gotovo od početka do kraja utakmice Lejkersi su vodili protiv Denvera, kada su se Nagetsi ozbiljno približili na 102:105 imao je Lebron Džejms sreće da mu sudije progledaju kroz prste, a potom su se ponovo odlijepili za pobjedu u četvrtom meču serije.

Sada je rezultat u seriji 3:1 za Lejkerse i dobro znamo da timovi obično posle toga prolaze dalje, ali je Denver već dvaput izveo čudo u plej-ofu i prošao kada je bio pred eliminacijom.

Šta će biti ovoga puta, ne znamo, ali znamo da jedva čekamo subotu na nedjelju...

DENVER - L.A. LEJKERS 108:114, rezultat u seriji 1:3

Ne možemo da kažemo da je ovo bilo veče Nikole Jokića, junaka prethodnih mečeva protiv Lejkersa, pošto je bio ispod svog dosadašnjeg prosječnog učinka. Postigao je 16 poena za 36 minuta na meču, uz sedam skokova i četiri asistencije.

Nije čak mnogo ni šutirao, ostao je na šest od 13 pokušaja, pa je pitanje zašto nije bio agresivniji. Šut je slabije služio i Džeramija Granta koji je meč završio sa 17 poena (33,3% iz igre).

Najbolji u redovima Denvera bio je Džamal Marej sa 32 poena i osam asistencija, ali ostaće pitanje šta bi se desilo da su sudije pokazale faul Lebronu Džejmsu nad njim na tri minuta do kraja. Krenuo je u prodor i uz faul bi dobio šansu da rezultat smanji na "pola koša razlike", a umjesto toga dok je u čudu ostao na parketu - Lejkersi su povećali na 109:102.

Bilo kako bilo, to nije prva takva sudijska odluka u ovom plej-ofu, čak i u seriji, a Lejkersi su i do ovog trijumfa došli na krilima dvojice najboljih igrača.

Entoni Dejvis je imao 34 poena i pet skokova, a "Kralj" 26 poena, devet skokova i osam asistencija.

Naredni meč se igra u noći između subote i nedjelje.