Širokom malo "plus 18" iz prvog poluvremena: Sjajan povratak Sparsa u posljednjoj četvrtini za 4:0!

Imali su Širokobriježani ogromnu prednost u drugoj četvrtini, ali su sve "prosuli" u posljednjoj dionici, koju su izgubili rezultatom 26:11

Košarka liga BiH 4. kolo Spars Široki 80 74 Izvor: Fena/Almir Razić

Četvrto kolo Lige BiH otvorili su ABA 2 ligaši, Spars i Široki.

Tim iz Hercegovine imao je sve u svojim rukama u drugom kvartalu, ali je dopustio u posljednjem da mu to isklizne:

SPARS – ŠIROKI 80:74

Poslije rezultatske "klackalice" u uvodnih pet minuta, konce igre preuzeo je desetostruki šampion BiH i polovinom drugog kvartala odmakao domaćina na razliku od 18 poena (23:41), dok se u drugih 20 minuta ušlo pri prednosti tima sa Pecare od 12 koševa (31:43).

Imali su domaći opasan nalet u uvodnim minutima trećeg desetominutnog perioda, kada su serijom 7:0 smanjili zaostatak na šest poena (40:46) i vratili rezultatsku neizvjesnost na parket Grbavice.

Gost je, međutim, do kraja tog perioda "uduplao" prednost (51:63) i činilo se tada da su odbijeni napadi sarajevskog tima u želji za pozitivnim rezultatom.

Ipak, odigrali su puleni Nedima Džemića sjajnih posljednjih deset minuta, na nešto manje od 180 sekundi do kraja zaostatak smanjili na jedan posjed (70:72), a potom preokrenuli rezutat do 76:74, trojkom Amara Gegića 41 sekundu prije kraja.

Rašon Dejvis potom nije bio precizan u šutu za dva poena, napravio je zatim prekršaj nad Adijem Zahiragićem, koji je realizovao oba slobodna bacanja, i priča je, praktično, bila završena.

SPARS: Zahiragić 16, Hasandić 2, Ilić 4, Kamenjaš 19, Đekić 4, Mur 2, Klavžar 4, Tuljković, Gegić 20, Polutak 2, Memić 7, Livadić.

ŠIROKI: Dejvis 21, Zubac 9, Drežnjak 8, Damjanović 4, Mandić 7, Marušić, Čović, Čolak 11, Bošnjak, Buljević 7, Šušak, Batinić 7.