OSMA U NIZU: Ubjedljiva pobjeda Borca za vrh tabele!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Sedam golova razlike bilo je dovoljno rukometašima Borca za lidersku poziciju na tabeli Premijer lige BIH.

Rukomwt PLBIH 10 kolo RK BOrac - RK Leotar 38-31 Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Pobjedničkiniz RK Borac m:tel i dalje traje!

Ekipa Mirka Mikića upisala je osmu pobjednu u prvenstvu savladavši u petak u banjalučkom Boriku ekipu Leotara rezultatom 38:31.

Sedam golova razlike  bilo je dovoljno crveno-plavima da preuzmu vrh tabele od dobojske Sloge koja takoše ima maksimalan učinak, ali ima za dva pogotka lošiju gol-razliku.

Tu je i Izviđač na trećem mjestu sa takođe 16 bodova, ali i utakmicom više od Borca i Sloge.

Borac je pitanje pobjednika u duelu sa Leotarom riješio već u prvom poluvremenu.

Nakon 10 minuta igre bilo je 8:5, a potom su crveno-plavi povisili i na 9:5. Uslijedila je međutim serija gostiju 4:0, a nakon što je golman odbrnaio zicer imali su priliku za izjednačenje, ali je to spriječila prečka i ostalo je 9:8.

Borac je krenuo mnogo bolje i u odbrani i u napadu, pa je ponovo stigao do četiri gola prednosti, a u 22. minutu nakon brzog pogotka iz kontre i do 16:11.

Ni tu nije bio kraj, nakon pogotka Vučičevića, Borac je povisio na 18:11 i stekao lijepu prednost pred završnicu prvog poluvremena.

U njoj međutim nisu uspjeli da se vrate u meč, već je Borac povisio na 23:14 nakon tajm auta i četvrtog gola Luke Perića.

Nastavili su crveno-plavi u istom poluvremenu i u drugom poluvremenu i u 39. Minutu imali su dvocifrenu prednost 28:18.

Ekipa Mirka Mikića rutinski je kontrolisala meč sve do samog kraja i sačuvala ubjedljivih sedam golova prednosti – 38:31.