Srbija pobedila šampiona Evrope: Za kraj - trijumf u klasiku vaterpola!

"Delfini" u dobrom raspoloženju okončali učešće na turniru Svetske lige.

srbija-madjarska-2021-vaterpolo-9-7-svetska-liga-debrecin Izvor: MN PRESS

Srbija je završila učešće na završnom turniru Svetske lige kao petoplasirana. Za kraj je pobedila domaćina, Mađarsku i tako se trijumfom protiv evropskog šampiona 9:7 oprostila od takmičenja.

Cilj učešća srpske ekipe pre svega je bio da se tim konačno oproba u utakmicama, prvi put od marta 2020, a selektor Dejan Savić imao je šta da vidi u prethodna tri meča.

U današnjem derbiju u Mađarskoj, Srbija je bolje počela, povela 2:0 preko Pijetlovića i Rašovića, a Mađari su potom koristili grešku "delfina" i smanjili zaostatak.

U drugih osam minuta rival je preokrenuo, mada je Bane Mitrović odbranio još jedan peterac. U poslednjih 100 sekundi stigla su dva pogotka Srbije, zapaženog Radomira Drašovića i majstorije Duška Pijetlovića u poslednjem sekundu, kada je iz daljine savladao Nađija.

Posle trećeg dela je bilo nerešeno, gol za Srbiju je opet postigao Drašović, a najviše golova je bilo u završnih osam minuta. Dva puta su Mađari imali prednost (6:5 i 7:6) ali je prvi minus anulirao Dedović a onda su se preciznim šutevima probudili dva puta Filipović i Prlainović, za pobedu protiv starog rivala - 9:7

Sudije:Belevstov (Ukrajina), Vojevodin (Rusija).

Igrač više: Mađarska 13 (5) , Srbija 13 (6). Peterci: Mađarska 2 (0).

MAĐARSKA:Nađi, Anjal 2, Manherc 1, Sedlmajer 1, Nađi 1, Hošnjanski 1, Nemet, Janšik 1, Erdelji, Kovač, Mezei, Vigvari, Vogel. Selektor: Marc.

SRBIJA: G.Pijetlović, Mandić, Dedović 1, Ranđelović, Gogov, D.Pijetlović 2, Vico, Drašović 2, Jakšić, Filipović 2, Prlainović 1, Rašović 1, Mitrović. Selektor: Savić.