Srbiji je mjesto na Svjetskom prvenstvu: Razbili su Francuze, a oni Norvežane!

I dalje su Francuzi sam krem evropskog i svjetskog rukometa.

Rukomet Svjetsko prvenstvo 2021 Francuska Norveška 28 24 Izvor: MN PRESS

Reprezentacija Francuske je osvojila samo bod u dva meča protiv Srbije, ali je zato Svjetsko prvenstvo počela vrlo ubjedljivo. Francuzi su savladali Norvežane u derbiju prvog kola grupne faze i najavili da ponovo mogu do same završnice.

Iako su ih srpski rukometaši šokirali dva puta u samo nekoliko dana, rukometaši Francuske su se vratili i protiv Norveške upisali važnu pobjedu, rezultatom 28:24.

Već u prvom dijelu susreta su počeli da stiču prednost, ona je u ranoj fazi meča nekoliko puta išla do maksimalnih ''plus tri'', ali se Norveška vraćala u meč. Nakon dobrog finiša prvog dijela, Norvežani su uspeli da izjednače prije odlaska na odmor!

U nastavku susreta je postojao samo jedan tim na terenu! Golman Norvežana Bergerud je svoju ekipu držao u igri tokom prvih 30 minuta, ali u drugom dijelu ni on nije mogao da zaustavi Francuze. Reprezentacija Francuske je stizala i do šest golova prednosti, ali su Norvežani uspjeli da razliku svedu na prihvatljivih 24:28.

U ekipi Norveške raspoložen za igru bio je samo Sagosen, koji je meč završio sa 11 pogodaka. Ostatak tima ga nije pratio na pravi način, odnosno svi ostali su postigli tri ili manje golova večeras..

Francuzi su svoje golove mnogo bolje rasporedili. Tako su dobar utisak ostavili Mae koji je devet puta bio strijelac, ali i Enguen, Remili i Deskat sa četiri!