Banjalučani blistali u dresu Meškova, ali se radovao golman "zmajeva" i Flensburga!

Fantastičan meč u rukometnoj Ligi šampiona u Bjelorusiji obilježili reprezentativci Bosne i Hercegovine i nekadašnji igrači banjalučkog Borca m:tel.

Odlične partije Vladimir Vranješ, Marko Panić i Benjamin Burić u rukometnoj Ligi šampiona Izvor: MONDO/Samir Cacan

Rukometaši Meškov Bresta poraženi su na svom terenu od njemačkog Flensburga 26:28 (15:14) u osmom kolu Lige šampiona.

Banjalučani u bjeloruskom taboru Marko Panić i Vladimir Vranješ pružili su sjajnu partiju i sa po pet postignutih golova bili najefikasniji u Meškovu, ali možda je epitet ponajboljeg aktera meča pripala njihovom kolegi iz reprezentacije Bosne i Hercegovine Benjaminu Buriću na golu Flensburga.

Golman "zmajeva" je u trenucima kad se lomila utakmica napravio nekoliko sjajnih odbrana, koje su pomogle njemačkom timu da se odlijepi na tri razlike na pet minuta do kraja.

Iako su Bjelorusi uspjeli da smanje na "minus jedan" na 90 sekundi prije kraja susreta, više od časnog poraza nisu mogli.

Izvor: MONDO/Samir Cacan

Burić je ukupno zabilježio sedam odbrana u drugom poluvremenu i uz prvog strijelca meča Gorana Sogarda Johanesena, koji je postigao devet golova, bio najzaslužniji za sedmu pobjedu Flensburga i prvo mjesto na tabeli u Grupi A.

S druge strane, Meškov je uknjižio treći vezani, a ukupno peti poraz i nalazi se na trećoj poziciji.

Zanimljivo, u dvorani u Brestu je prisustvovala i publika, doduše, većina je nosila maske i držala distancu u borbi protiv korona virusa.

Podsjetimo, Panić je ponikao u Borcu m:tel, baš kao i Vranješ, dok je Burić dvije sezone u karijeri, od 2013.-2015. proveo u banjalučkom klubu.