Drama - "Duci" spasavao set lopte u velikoj pobedi: Lajoviću se otvorio žreb, biće favorit i u sledećem meču!

Srpski teniser će biti favorit u trećem kolu, a onda bi mogao da ima veliki ispit pred sobom!

dusan-lajovic-aleksandar-bublik-pobeda-3-1-australijan-open-trece-kolo-spasene-set-lopte Izvor: Profimedia

Novak Đoković jeste pobedio posle četiri seta, ali i Dušan Lajović nastavlja da "gazi" dalje na Australijan openu!

Srpski teniser je posle velike borbe duge tri seta i spasavanja čak sedam set lopti uspeo da salvada Aleksandra Bublika - 3:1!

Sjajna pobeda za Lajovića i plasman u treće kolo, kada se sve okolnosti uzmu u obzir, a srpski teniser je slavio 6:4, 7:6, 4:6, 6:3!

Viđeno je dosta preokreta i drame na ovom susretu, a Lajović je sve to - uz probleme koje mu otvorena rana žulja pravi probleme na desnom stopalu još od ATP kupa - uspeo da prebrodi i stigne do trećeg kola.

Lajović je u prvom kolu morao da se pomuči u pet setova protiv Sergeja Stahovskog, a sada nije pokazivao znake umora. Odlično je otvorio meč, prvi stigao do brejka, uz pomoć kojeg je i osvojio prvi set.

U drugom setu je bilo više problema - Bublik je pri rezultatu 5:4 propustio četiri set lopte, petu nije iskoristio pri 6:5, a onda je Lajović stigao do 7:4 u taj-brejku.

Nije sve posle toga išlo glatko, Bublik je nastavio da igra sjajno, pa je uspeo da osvoji treći set, ali ono što raduje jeste da "Duci" nije klonuo duhom i da je povratio pravu igru u četvrtom setu, neophodnu za plasman u treće kolo.

Odlična prilika je pred Lajovićem jer će sledeći rival biti Pedro Martinez, Španac koji je 87. igrač sveta. Žreb se malo "otvorio" Lajoviću jer je ispao Gael Monfis, a eventualna pobeda i plasman u 4. kolo bi mogli da znače i meč sa Sašom Zverevom.