Izviđač prejak za Vujovićev Borac: Crveno-plavi ispali iz Kupa BIH!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

"Skauti" i u revanšu četvrtfinala savladali Borac i izborili plasman na završni turnir Kupa BIH.

rukomet kup bih borac izviđač Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Rukometaši Borca m:tel oprostili su se od borbe za jedan trofej.

Ekipa Veselina Vujovića poslije poraza od tri razlike (34:31) u Ljubuškom poražena je od Izviđača i u revanšu četvrtfinala Kupa BIH rezultatom 34:30.

Crveno-plavi su se tako oprostili od napada na duplu krunu i preostaje im sada borba u prvenstvu BIH, u kojem imaju bod zaostatka za vodećim Izviđačem.

"Skauti" su u srijedu nadigrali Borac u banjalučkoj dvorani Borik i praktično riješili meč u prvih 30 minuta.

Prednost gostiju iznosila je šest golova razlike, bilo je 22:16, a rukometaši Borca nisu uspjeli da vrate egal, uprkos činjenici da Izviđač nije postigao gol u prvih devet minuta drugog poluvremena.

Borac je smanjivao prednost, ali mnogo teže, a u dva navrata nije uspio da pogodi sa dva igrača više.

Uprkos tome ekipa Veselina Vujovića prišla je na 22:20, ali je Vukšić pogodio iz sedmerca za tri razlike, potom još jednom iz novog sedmerca za 24:20.

Ivziđač je držao prednost od četiri ili pet golova razlike, a možda posljednja prilika za Borac da vrati potpunu neizvjesnost bila je poslije pogodaka Dakića, odnosno Slavuljice za 31:29.

Međutim, Banjalučani nisu imali rješenja za sjajnog beka gostiju, Kosa koji je svojim devetim golom povisio na 32:29, a vrlo brzo bilo je već pet razlike nakon što je Jozinović pogodio za 34:29.

Do kraja je Borac koji je posljednje dvije minute igrao bez isključenog Ćelića postigao samo još jedan gol, a Grbavac zaokružio dobru partiju svojom desetom odbranom.

Kos sa devet, Vukšić sa sedam i Jozinović sa šest golova bili su najzaslužniji za trijumf Izviđača.

U ekipi Borca puljizović je postigao pet, a Slavuljica i Vučićević po četiri.