Srbin izgubio nakon drame! Spasio šest meč-lopti pa pognute glave napustio teren: Lajović bez četvrtfinala u Beogradu

Srbija ima jednog predstavnika manje

dusan-lajovic-federiko-delbonis-serbia-open Izvor: MN PRESS

Srpski teniser nije uspio!

Drugi reket Srbije Dušan Lajović ispao je sa turnira 250 serije u Beogradu nakon poraza od Argentinca Federika Delbonisa (6:3, 2:6, 6:4).

Nije dobro počeo Duci prvi set, na startu je dopustio rani brejk protivniku koji je u narednog gemu potrvdio vođstvo svojim servisom.

Probudio se nešto kasnije Lajović, oduzeo Delbonisu servis, ali nije to bilo dovoljno da zaustavi Argentinca koji je došao do 1:0 u setovima.

U drugom dijelu meča zamijenili su uloge. Srbin je uzeo brejk, poveo, mada je onda uslijedilo oduzimanje servisa i sa strane Argentinca. Ipak došao je Duci do 4:1, i dobrom igrom držao solidnu razliku do izjednačenja u setovima.

Odlučujući set nije dobro počeo za srpskog tenisera koji je rivalu lako poklonio dva brejka. Imao je velikih 4:1 u trećem setu Delbonis kada se Lajović na kratko probudio pa nam ulio nadu da može da preokrene.

Ipak, sve što smo vidjeli je 5:4 za Delbonisa i onda maestralnih spašenih šest meč lopti. Dobro se branio Dušan, ali već kada je nastupila i sedma prilika da se meč završi Argentinac je snažnije napao i tako oduzeo Srbiji još jednog predstavnika četvrtfinala turnira u Beogradu.