Leotar parirao samo u prvom poluvremenu: Borac m:tel slavio u Trebinju, za "noćenje" na prvom mjestu!

Banjalučani će drugi dan vikenda dočekati na liderskoj poziciji

rukomet liga bih leotar borac Izvor: Promo/RK Borac m:tel

Rukometaši Borac m:tela trijumfovali su večeras u Trebinju nad Leotarom rezultatom 25:28, pa će nedjelju dočekati na prvom mjestu.

Da li će tu i ostati - zavisi od sutrašnjeg okršaja Izviđača i Konjuha u Ljubuškom:

LEOTAR - BORAC M:TEL 25:28

Kompletno prvo poluvrijeme u dvorani "Miloš Mrdić" proteklo je u rovovskoj bici za svaki gol.

Poslije izjednačenog početka, Leotar je u sedmom minutu došao do prednosti od dva gola (5:3), a Borac je u uvodnim minutima meča u egalu održavao Savo Slavuljica, postigavši tri od prva četiri gola crveno-plavih.

U 19. minutu na semaforu je pisalo 7:7, poslije čega je Borac prvi put došao do vođstva, golom Nemanje Vučićevića iz sedmerca.

Uzvratio je Đorđe Ratković, zatim za novo vođstvo banjalučkog premijerligaša pogodio Luka Perić, poslije čega je Borac drugim golom ex-igrača Leotara Vlade Draganića prvi put na utakmici došao do plus 2 (8:10).

Tu prednost, ipak, Banjalučani nisu uspjeli da očuvaju do kraja, već su na odmor otišli pri egalu - 14:14.

Leotar je u 28. minutu ponovo stigao do prednosti golom Ajdina Smailbegovića, a potom, poslije izjednačujućeg gola Saše Puljizovića, precizan je bio i Milorad Inić u 29. minutu.

Da se na pauzu, ipak, ode uz egal, pobrinuo se Milan Dakić, koji u posljednjem napadu nije iskoristio priliku da ponovo svoj tim odvede do prednosti.

U drugom poluvremenu, ipak, pitao se samo jedan tim – Borac m:tel.

Znatno angažovanije su igrači Veselina Vujovića otvorili drugo poluvrijeme i poslije desetak minuta igre odmakao na razliku od tri gola (17:20).

Nastavio je, i poslije toga, banjalučki tim u jakom ritmu, dizao prednost i polovinom drugog perioda, pogotkom Nemanje Vučićevića, uduplao tu prednost (18:24), a potom rutinski odradio preostali dio meča, do konačnih 25:28.

Borac m:tel će, već smo rekli, zahvaljujući ovoj pobjedi prenoćiti na liderskoj poziciji, a u narednom kolu, 5. maja, ugostiće u Boriku ekipu Lokomotive.