Borac m:tel siguran protiv Konjuha, pobijedio i Izviđač, pa odluka o tituli pada u posljednjem kolu!

Rukometaši Borca savladali su Konjuh u 29. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

rk borac - rk konjuh, plbih, 29. kolo Izvor: MONDO

Banjalučani su zabilježili 24. pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, trijumf manje ima i Izviđač, ali ima i bod više pred posljednje kolo, koje će odlučiti novog šampiona.

Crveno-plavi tim je zabilježio rutinski trijumf nad Konjuhom u dvorani "Borik", baš kao i rukometaši Izviđača protiv Slobode iz Tuzle u Ljubuškom, pa će odluka o tituli da padne u posljednjem kolu šampionata BiH.

BORAC - KONJUH 33:26 (18:13)

IZVIĐAČ - SLOBODA 30:23 (16:11)

Izabranici Veselina Vujovića gostovaće Slogi u Doboju, dok će "skauti" putovati u Živinice, gdje ih očekuje utakmica protiv Krivaje i gdje će im biti dovoljan i remi da osvoje šampionski trofej s obzirom da imaju bolji međusobni skor sa Borcem m:tel

Banjalučani su u subotu od starta nametnuli žestok ritam i polako gradili prednost.

U 22. minutu imali su tri gola viška (13:10), međutim, poslije dvije greške u napadu, gosti iz Živinica su uspjeli ponovo da smanje na "minus jedan", što je natjeralo trenera Veselina Vujovića da pozove minut odmora.

To je urodilo plodom, pa su banjalučki rukometaši do odlaska na odmor uspjeli da stignu do "plus pet" (18:13).

U nastavku je prednost u korist Borca m:tel konstantno rasla, najviše do "plus 9" na 10 minuta prije kraja, kada je domaćin malo oduzeo gas i dozvolio rivalu da smanji rezultat, ali bodovi nijednog trenutka nisu dovedeni u pitanje.

Ovom pobjedom banjalučki tim se revanširao Konjuhu za poraz u Živinicama u prvom dijelu sezone.

Domaći su ravnomjerno rasporedili strijelce, najefikasniji u banjalučkom taboru bio je Savo Slavuljica sa pet golova, po pogodak manje zabilježili su Luka Knežević, Miloš Nježić i Luka Perić, dok su se tri puta u strijelce upisali Nemanja Vučićević, Vlado Drganić i Aleksandar Miličević.

Kod gostiju iz Živinica, prvo ime bio je Nikola Grujić sa čak 11 postignutih pogodaka.