Federer napravio skandal! Ponižavao Čilića i namjerno odugovlačio: Svađao se sa sudijom, pa pobijedio (VIDEO)

Rodžere, tako se ne ponašaju veliki šampioni...

rodzer-federer-marin-cilic-rolan-garos-sudija-svadja Izvor: Twitter/Tumaini Carayol/printscreeen

Proslavljeni Švajcarac izborio se poslije četiri seta (6:2, 2:6, 7:6, 6:2) za treću rundu Rolan Garosa, ali meč je obilježen i sa dva ne tako sportska gesta bivšeg broja jedan.

Rodžer Federer nije dobro ušao u drugi set protiv Hrvata Marina Čilića, pa je tako iskoristio svaki trenutak da odugovlači pauze između poena kako bi pokušao da se skoncentriše, ali to je pomno ispratio sudija.

Dobio je Rodžer opomenu jer se Hrvat spremao za servis, a Švajcarac je riješio u tom momentu da se nonšalantno prošeta do peškira kako bi se obrisao. Ušao je zatim u raspravu i pokušao da objasni sudiji da nije imao lošu namjeru.

Uključio je u konverzaciju i Čilića međutim hrvatski teniser mu je odbrusio i objasnio da je nekoliko puta morao da ga čeka.

Teško da možemo reći da se tako ponaša jedan šampion, pogotovo što to nije bila jedina neprijatna scena na meču.

Tokom prvog seta Švajcarac je dominirao, ali umjesto da pokaže poštovanje prema protivniku on je na sve načine stavljao do znanja koliko je bolji. Tokom poena pri rezultatu 5:1 Rodžer je skratio lopticu i vidio da će Hrvat to teško stići, ali nije ni sačekao taj momenat već je okrenuo leđa mreži dok je Čilić još bio u trku.