• Izdanje: Potvrdi
Čitaoci reporteri

ČITAOCI REPORTERI

Videli ste nešto zanimljivo?

Ubacite video ili foto

Možete da ubacite do 3 fotografije ili videa. Ne smije biti više od 25 MB.

Poruka uspješno poslata

Hvala što ste poslali vijest.

Dodatno
Izdanje: Potvrdi

Ukucajte željeni termin u pretragu i pritisnite ENTER

Kuglice opet spojile Borac i Besu: Crveno-plavi ponovo idu na Kosovo!

I ove sezone će sastati predstavnici BiH i "Kosova"

boracbesa Izvor: Screenshot

Istorija se ponavlja:

Borac m:tel će i naredne sezone, kao i prošle, u EHF Evropskom kupu igrati protiv Bese Famgas, predstavnika "Kosova"!

Za razliku od prošlog dvomeča, ovog puta će Banjalučani biti domaćini u prvoj utakmici, koja je zakazan za 16. ili 17. oktobar. Revanš u Peći igra se 23. ili 24. oktobra.

U ovom takmičenju učestvovaće još tri kluba iz BiH - Sloga iz Doboja, tuzlanska Sloboda i Izviđač iz Ljubuškog.

Dobojlije i Tuzlaci startuju od prvog kola (termini su 11. i 12. odnosno 18. i 19. septembar), a rivali će im biti estonski Viljandi i grčki Bjanko Monte Drama 1986.

U slučaju da budu uspješni, rukometaši Sloge će u drugom kolu igrati sa Akademijom Konversano iz Italije, dok će tuzlanski crveno-crni ponovo morati put Grčke - ovog puta na okršaj Diomidisu.

Izviđač, aktuelni šampion BiH, kao i Borac m:tel startuje od druge runde, a za rivala će imati pobjednika dvomeča prvog kola između grčke Pilee i češke Dukle.

EHF EVROPSKI KUP

1. kolo

Alingsas (Švedska) – Metaloplastika (Srbija)
Priština ("Kosovo") – Šparkase Švarc Tirol (Austrija)
Didelanž (Luksemburg) – Rajmond Sasari (Italija)
Apoel (Kipar) – Robe Zubri (Češka)
ISMM Koprivnice (Češka) – Selfos (Island)
Sloboda Tuzla (BiH) – Bjanko Monte Drama 1986 (Grčka)
INSIGNIS (Austrija) – SGAU-Saratov (Rusija)
Minaur Baia Mare (Rumunija) – Lokomotiv (Bugarska)
Trepča ("Kosovo") – Holon Juvalim (Izrael)
Bejkos (Turska) – Tehniek (Holandija)
Pilea (Grčka) – Dukla Prag (Češka)
Motor-Politehnika (Ukrajina) – Bekelaget (Norveška)
Kerjeng (Luksemburg) – Velaznimi ("Kosovo")
Viljandi (Estonija) – Sloga Doboj (BiH)
Granitas-Karis (Litvanija) – Železničar 1949 (Srbija)

2. kolo

Partizan (Srbija) – Berhem (Luksemburg)
Borac m:tel (BiH) – Besa Famgas ("Kosovo")
Akademija Konversano (Italija) - Viljandi (Estonija)/Sloga Doboj (BiH)
Apoel (Kipar)/Robe Zubri (Češka) – Osam Loveč (Bugarska)
Parnasos Strovolu (Kipar) – Haukar (Island)
Fajvers (Austrija) - Motor-Politehnika (Ukrajina)/Bekelaget (Norveška)
Bejkos (Turska)/Tehniek (Holandija) – SKIF Krasnodar (Rusija)
Donbas (Ukrajina) - Alingsas (Švedska)/Metaloplastika (Srbija)
Kerjeng (Luksemburg)/Velaznimi ("Kosovo") – Fočani Munisipal (Rumunija)
Herperc Bevo (Holandija) – Ramat Hašron (Izrael)
ISMM Koprivnice (Češka)/Selfos (Island) – Jeruzalem Ormož (Slovenija)
BK-46 (Finska) - INSIGNIS (Austrija)/SGAU-Saratov (Rusija)
Granitas-Karis (Litvanija)/Železničar 1949 (Srbija) – Polva Serviti (Estonija)
Karvina (Češka) – Izmir (Turska)
Diomidis Argus (Grčka) - Sloboda Tuzla (BiH)/Bjanko Monte Drama 1986 (Grčka)
Bešiktaš (Turska) - Trepča ("Kosovo")/Holon Juvalim (Izrael)
Mašeka (Bjelorusija) – TENAX Dobele (Letonija)
Sur Arau (Švajcarka) – Ferthof Krems (Austrija)
H71 (Farska Ostrva) – Dramen (Norveška)
Dragunas Klaipeda (Litvanija) – Povaška Bistrica (Slovačka)
Hafnarfjordur (Island) - SKA Minsk (Bjelorusija)
Didelanž (Luksemburg)/Rajmond Sasari (Italija) – Nerbo IL (Norveška)
Minaur Baia Mare (Rumunija)/Lokomotiv (Bugarska) – Hapoel Ašdod (Izrael)
Odesa (Ukrajina) – Eš (Luksemburg)
Priština ("Kosovo")/Šparkase Švarc Tirol (Austrija) – Anortozis Famagusta (Kipar)
Izviđač (BiH) - Pilea (Grčka)/Dukla Prag (Češka)
Šviesa Viljnus (Litvanija) – Talin (Estonija)

Komentari 0

Vaš komentar je proslijeđen moderatorskom timu i biće vidljiv nakon odobrenja.

Slanje komentara nije uspjelo.

Nevalidna CAPTCHA

NAJNOVIJE

Kolumna - Nebojša Šatara

Navijači

MONDO Tim kola

FK BORAC

RK BORAC