Hrvati osvojili prvo zlato na Olimpijskim igrama: Blistaju u tekvondou, danas osvojili dvije medalje

Hrvatska je u jednom danu osvojila dvije olimpijske medalje, obje u tekvondou.

olimpijske igre hrvatska tekvondo dvije medalje Izvor: Profimedia

Hrvatska je danas osvojila prvu zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju, a donijela ju je fantastična Matea Jelić.

Ova 23-godišnja tekvondoistkinja bila je najbolja u kategoriji do 67 kilograma pošto je u finalu bila uspješnija od britanske takmičarke Loren Vilijams. Gledali smo fantastičnu borbu, punu uzbuđenja, a Hrvatica je na kraju slavila 25:21.

Ujedno, ovo je bio dvoboj dvije posljednje evropske prvakinje u kategoriji do 67 kilograma, a proslavila se Matea koja je i skorije došla do kontinentalnog odličja.

Ranije danas Toni Kanaet osvojio je bronzu za Hrvatsku u tekvondou u muškoj kategoriji do 80 kilograma, a prethodno su Lucija Zaninović (OI u Londonu), odnosno Sandra Šarić i Martina Zubčić (OI u Pekingu) donosile medalje našim komšijama u ovom sportu.

Hrvatsku na Olimpijskim igrama predstavlja ukupno 59 sportista, a od nezavisnosti imaju ukupno 35 odličja sa Olimpijskih igara.