"To dovoljno govori o njegovom učinku!" Banjalučka publika aplauzom pozdravila veterana Leotara i najstarijeg u ligi!

39-godišnji Dragan Ristić dao je ogroman doprinos u osvajanju boda u duelu sa Borcem

borac leotar aplauz dragan ristić Izvor: MONDO

Banjalučki Borac, koji je danas predstavio dva nova pojačanja, remizirao je sinoć sa Leotarom rezultatom 0:0 u drugom kolu m:tel Premijer lige BiH.

Crveno-plavi su tako u prvih 180 premijerligaških minuta osvojili dva boda, dok Trebinjci sa dva gostovanja imaju duplo više, što je nadmašilo klupska očekivanja.

A velike zasluge za osvajanje jednog boda, kad su igrači Branislava Krunića u pitanju, pripadaju Draganu Ristiću – u ovom trenutku najstarijem igraču u elitnom bh. fudbalskom rangu.

Ristić je igru napustio u 66. minutu, prepustivši mjesto na terenu povratniku u tabor tima sa Polica Milošu Aćimoviću. Tom prilikom, 39-godišnji Ristić dobio je aplauz sa tribina Gradskog stadiona, što nije promaklo trebinjskom klubu.

"Kada jedan 'gostujući' fudbaler dobije aplauz cijelog stadiona prilikom izlaska iz igre, a rezultat u tom momentu nije povoljan za domaćina, onda ne treba više trošiti riječi o njegovom učinku. I sve bi to bilo 'normalno' da nije u pitanju najstariji fudbaler m:tel Premijer lige BiH sa (trenutno) 39 godina i 5 mjeseci, koji igra svoju 9. sezonu za Leotar", objavio je hercegovački klub.

Iako je prije nekoliko godina već donio odluku da prekine sa aktivnim igranjem, Ristić sa Leotarom je prošao put od trećeg ranga do povratka u Premijer ligu, gdje im, za sada, dobro ide.