Strašni Novak pregazio Holanđanina: Publika mu opet smetala, ali na terenu bio bez milosti!

Novaku nema ravnog, prošao je lagano u treće kolo i potvrdio strašnu formu.

Novak-Djokovic-pobedio-Grikspora-za-trece-kolo-US-Opena Izvor: Profimedia

Nastavlja Novak svoj put ka istoriji, a Holanđanin Talon Grikspor mu nije mogao baš ništa, Poslije izgubljenog seta od Holgera Runea, sada protivniku nije dao ni promil šanse najbolji teniser svijeta.

Uspio je Grikspor jednom da uzme brejk na meču, ali ni u jednom momentu nije bilo mogućnosti da ugrozi srpskog tenisera. Sada je na redu duel protiv stare "mušterije" Keija Nišikorija.

ĐOKOVIĆ - GRIKSPOR 6:2, 6:3, 6:2

Srpski teniser je već poslije četiri gema imao kapitalnu prednost jer je tada napravio prvi brejk, a ubrzo je uslijedio  drugi za 6:2 u prvom setu. Potom je nastavio da sjajno igra, napravio dva brejka i u drugom setu, ali tada je Grikspor pružio najveći otpor i uspio jednom da uzme servis Đokoviću.

Ipak i u trećem setu nije bilo dileme i Novak je poslije tačno 100 minuta na terenu slavio pobjedu koja mu je ne samo donijela prolaz dalje, već mu dala za pravo da ima mnogo samopouzdanja poslije jedne ovakve partije.

Jedini problem na meču Novak je imao početkom trećeg seta kada ga je neko iz publike ometao, pa je morao sudiji da sugeriše da interveniše, ali što se tiče samog tenisa, tu mu Grikspor nije zaprijetio ni u jednom momentu.