Majstorija Srbina u Ligi šampiona: Nenadić napravio spektakularan potez protiv PSŽ-a! (VIDEO)

Jedan od najboljih evropskih rukometaša još jednom je oduševio potezom i to u ključnim dijelovima meča.

vesprem psž gol petar nenadić Izvor: Twitter/arenasport_tv/printscreen

Srpski rukometaš Petar Nenadić (35) napravio je fantastičan potez na meču njegovog Vesprema i francuskog PSŽ-a (34:31), timova koji predstavljaju sam krem evropskog rukometa.

U odlučujućim trenucima susreta Nenadić je preuzeo odgovornost i jedan brz napad mađarskog predstavnika pretvorio u gol, nakon impresivnog driblinga. Zbog njegovog okreta defanzivci su ostali u čudu, a njemu nije bilo teško da pogodi.

Dobio je loptu u punom trku, spustio je u dribling, a zatim napravio okret kojim je iz igre izbacio čuvare.

Pogledajte kako je to izgledalo:

Petrov gol bio je najava preokreta na ovom susretu. On je pogodio za 23:24, samo nekoliko minuta kasnije bilo je 26:26, a Vesprem je zatim uspio i da stigne do pobjede. PSŽ nije trijumfovao iako je imao četiri gola prednosti na poluvremenu (13:17).

Zaslužan za to bio je i iskusni srpski rukometaš koji je postigao tri pogotka na ovom meču.

Nekadašnji prvotimac Crvene zvezde i dugogodišnji reprezentativac Srbije za mađarski Vesprem igra od 2018. godine i može se reći da je jedan od najbitnijih igrača u timu. EHF ga je 2019. proglasio za igrača godine!