Srbija silna na početku - Turska pregažena u Zrenjaninu: Četiri igračice u penziji, a nov tim krenuo na Evropsko!

Impresivan nastup na otvaranju kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Rukometasice-Srbije-deklasirale-Tursku Izvor: MN PRESS

Reprezentacija Srbije trijumfalno je počela kvalifikacije za Evropsko prvenstvo! U Zrenjaninu je savladana Turska (36:27), a selektor Bregar vidio je veoma raspoložene rukometašice na koje će računati i u narednim susretima.

Iako je ovaj tim praktično nov jer su se četiri igračice povukle iz nacionalnog tima, od prvog minuta nije postojala nikakva dilema ko će slaviti na otvaranju kvalifikacija. Srbija je silovito krenula ka velikom takmičenju!

Od kako je Srbija u trećem minutu meča stigla do 3:0, postalo je jasno da će izabranice Uroša Bregara upisati trijumf. Ipak, bilo je veoma važno da tempo ne pada, kako bi se na otvaranju kvalifikacija prikazala igra koja naš nacionalni tim može da odvede na Evropsko prvenstvo.

Upravo zbog tog pristupa razlika je u jednom trenutku otišla i do maksimalnih 13 golova razlike, što je bilo daleko od dostižnog za Tursku. Napad je funkcionisao tokom cijelog meča, dok su golmanke Jovana Risović i Kristina Graovac branile po poluvrijeme i upisale ukupno 16 odbrana.

Što se tiče golgeterskog učinka, najbolja je bila Jovana Stoiljković sa 6 pogodaka, pratile su je Nikolić i Dmitrović sa po pet, dok su Nikolić i Janjušević postigle po četiri gola.

Nacionalni tim Srbije narednu kvalifikacionu utakmicu igraće na Islandu, 10. oktobra.