Hamilton najbrži u kvalifikacijama, ali ne kreće sa prvog mjesta! Kazna skupo koštala Britanca, Ferstapen slavi!

Autor Nemanja Majstorović

Britanski vozač Luis Hamilton je bio najbrži, ali neće krenuti sa pol-pozicije u Turskoj.

Hamilton-najbrzi-u-Turskoj-zbog-kazne-ne-krece-sa-prvog-mjesta Izvor: Profimedia

Kvalifikacije za Veliku nagradu Turske su završene. Vozači su saznali sa kojih pozicija će započeti trku koja je na programu u nedjelju od 14.00h.

U kvalifikacijama je dominantan bio Luis Hamilton, osvojio je prvo mjesto, ali se on neće naći na pol-poziciji u nedelju, već će to biti njegov klupski kolega Valteri Botas. Britanac će krenuti sa 11. mesta!

Zašto? Zbog kazne koju jedobio. Hamilton je kažnjen pomjeranjem od deset pozicija pošto je vozio sa novim motorom na unutrašnje sagorjievanje.

Iza Botasa biće Maks Ferstapen (Red Bul) i Šarl Lekler (Ferari) koji je napravio jedno od najprijatnijih iznenađenja na stazi.

Za razliku od Leklera navijače je neprijatno iznenadio Danijel Rikardo koji je kvalifikacije završio već u prvom dijelu na 16. poziciji.

Prava drama vodiće se u Formuli 1 pošto u generalnom plasmanu Hamilton ima dva boda prednosti u odnosu na Ferstapena koji je baš kao njegov veliki rival promjenio motor na prethodnoj trci. Biće "vrelo" na stazi u Turskoj...