Tijana Bošković protiv srpskog tima pokazala da je najbolja: Pobijedila, pa dobila ovacije!

Srpska ekipa praktično je već ispala iz CEV kupa, iako preostaje revanš u Turskoj krajem meseca.

odbojka tijana bošković železničar elačibaši Izvor: MN PRESS

Prvi meč šesnaestine finala CEV kupa u potpunost je pripao odbojkašicama turskog kluba, a na terenu u Lajkovcu dominirala je najbolja na svetu. Udarna igla Ezačibašija Tijana Boškovića praktično je sama savladala Železničar u današnjem susretu - 3:0!

Prava rezultatska neizvjesnost postojala je samo u prvom setu, kada su odbojkašice srpskog tima pružile fantastičan otpor, ali nisu uspjele da iznenade jednog od favorita za osvajanje takmičenja.

Železničar - Ezačibaši 0:3 (26:28, 17:25, 17:25)

Iako je razlika ubjedljiva, odbojkašice Železničara moraju biti ponosne na igru koju su prikazale. Cijeli meč su odigrale u dobrom ritmu, nisu odustajale od potjere za povoljnim rezultatom, a kao što smo rekli bile su blizu dobijanja prvog seta.

Da tako ne bude potrudila se Tijana Bošković. Najbolja odbojkašica svijeta upisala je 15 poena prije nego što je izašla iz igre sredinom trećeg seta, za veliki aplauz sa tribina hale u Lajkovcu.

Pogledajte kako je izgledao meč Železničara i Ezačibašija:

Pored nje, gost Lajkovca večeras je bila i legendarna Maja Ognjenović, dugogodišnji tehničar reprezentacije Srbije. Nije imala pretjerano zapažen poenterski učinak, ali je dijelila lopte saigračicama koje su turski tim odvele do pobjede i vjerovatnog plasmana meču 16 najboljih timova u takmičenju.

Železničar će 24. novembra imati težak zadatak da pobedom od 3:0 ili 3:1 u Turskoj izbori zlatni set i na taj način pokuša da napravi jednu od najvećih senzacija u odbojkaškom svijetu ove sezone.