srbija kazahstan dejvis kup

Šok! Srbija ispustila pobjedu u četvrtfinalu! Novak Đoković vadi ekipu iz minusa!

Miomiru Kecmanoviću nisu bile dovoljne ČETIRI meč lopte!

Poslije drame od tri i po sata, Srbija gubi u četvrtinalu Dejvis kupa!

Miomir Kecmanović propustio je šansu da ostvari jednu od najvećih pobjeda u karijeri. Imao je čak četiri meč lopte, a onda je ipak pružio ruku Kazahstancu Mihailu Kukuškunu - 6:7, 6:4, 6:7.

Sada će Novak Đoković morati da spasava stvar i da vadi Srbiju iz minusa u duelu protiv Aleksandra Bublika, a nakon toga, nadamo se, i u meču dublova.

Tako je malo nedostajalo da Kecmanović pruži Novaku šansu da direktno u singlu uvede Srbiju u polufinale protiv Hrvatske, ali mu je ruka ostala stegnuta svaki put kada je imao meč lopte. Prve dvije je odservirao pri vođstvu 5:3 u trećem setu, a onda ni u taj-brejku nije uspio da iskoristi svoje šanse.

Kukuškiin je na putu ka trijumfu takođe propuštao prilike, ni njemu ti meč-lopte nisu bile dovoljne, ali je na kraju iz drame za pamćenje izašao kao pobjednik.

19:27

ŠOKANTAN PORAZ MIOMIRA KECMANOVIĆA!

Imao je četiri meč-lopte i ipak je morao da čestita Mihailu Kukuškinu!

Sve ih je propustio u trećem setu, a na kraju je čestitao Kazahstancu pobedu u taj-brejku 13:11!

19:13

Još samo malo! 4:1 za Miomira u taj-brejku!

Kecmanović je tako blizu... Hajde sad, po pobedu!

19:10

Posle TRI sata borbe, meč ide u taj-brejk!

Kukuškin je rutinski osvojio gem na svoj servis! Posle 1:1 u setovima i 6:6 u trećem, vreme je za taj-brejk odluke.

19:08

Ili pobeda Srbije ili taj-brejk!

Kecmanović u trećem, odlučujućem setu vodi 6:5 i Kukuškin će servirati za ostanak u meču i taj-brejk. Sa druge strane, Miomir ima šansu da "brejkom" donese našem timu vođstvo.

Izvor: Profimedia

18:58

Ovo boli!

Kecmanović je pri vođstvu 5:3 imao dve meč lopte i servis pri rezultatu 40:15, ali mu se stegla ruka kada je bilo najvažnije.

Izgubio je taj gem i sada se Kukuškin potpuno vratio u meč. Srbin je zatražio tajm-aut da bi dobio masažu kraj klupe.

Miomir igra odlično!

Kecmanović je potpuno preokrenuo izgled i tok meča posle osvajanja drugog seta. Iako je Kukuškin na momente imao inicijativu, u Madridu sada dominira naš teniser!

Rezultat je 3:1 za Miomira u trećem, odlučujućem setu.

18:22

Odličan početak trećeg seta!

Brejk Miomira u drugom gemu i veliko vođstvop 3:0!

Još tri gema dele našeg tenisera do vođstva srpske reprezentacije u četvrtfinalu!

I Novak Đoković bio je u pauzi do ekipe, da je savetuje:

18:03

MA TAKO JE BRE - 6:2!

Odigrali su Miomir Kecmanović i Mikail Kukuškin 22 poena u 12. gemu drugog seta. Kecmanović je iskoristio petu set loptu i izjednačio na 1:1!

17:45

SAD JE DRUGA PRIČA - VODI SRBIJA!

Miomir Kecmanović osvaja tri gema u nizu i stiže na korak od izjednačenja u setovima. Vodi 5:4, a Kukuškin servira za ostanak u drugom setu.

17:35

NA MUKAMA JE KECMANOVIĆ - 2:4!

Srpski teniser će teško do preokreta u ovom meču. Pored toga što je izgubio prvi set, u drugom delu meča gubi 4:2, pa bi morao ubrzo da zaustavi odlične servise Kazahstanca...

17:23

PROBLEM - VODI KAZAHSTAN!

Iskusni Mikail Kukuških pravi brejk u trećem gemu drugog seta i donosi njegovom timu možda i krucijalnu prednost za ovaj meč - 2:1.

On sada ima set i brejk prednosti u meču sa Kecmanovićem, koji je u ovom gemu dobro odigrao dva poena, a zatim naglo popustio.

17:09

KAZAHSTAN VODI - KUKUŠKIN UZIMA SET!

Iskusni ruski teniser koji predstavlja Kazahstan u Dejvis kupu osvaja prvi set protiv Miomira Kecmanovića. Iskoristio je drugu set loptu u taj-brejku i stekao prednost na početku prvog seta.

17:05

NE DA SE MIOMIR!

Mikail Kukuškin ima prednost u taj-brejku, ali srpski teniser ne odustaje.

Trenutno je 4:3 za Kazahstanca, koji se sprema za dva servisa.

17:01

TAJ-BREJK - 6:6!

Stigli smo do odlučujećeg dela seta! Ajmo, Kecmanoviću!

16:54

EGAL MEČ - 5:5!

Od kako su u ranoj fazi susreta razmenili po brejk, Kecmanović i Kukuškin su uglavnom veoma sigurni na svoj servis.

16:37

BRAVO MIOMIRE - 3:3!

Prekinut je niz Kazahstanca od tri uzastopna gema, pa iako je Kukuškin u ovom delu meča imao nove brejk lopte - rezultat u prvom setu sada je 3:3.

16:26

VRAĆA SE KAZAHSTAN - 2:2!

Nakon po jednog razmenjenog gema, Mikail Kukuškin pravi brejk.

Kazahstanci su izjednačili na 2:2 u prvom setu, a Kecmanović je u ovom delu igre veoma loše servirao. Nije osvojio nijedan poen na svoj servis u čitavom gemu, a iskusni Kukuškin je znao šta treba da radi...

16:16

BREJK - SRBIJA VODI 1:0!

Mladi srpski teniser osvaja prvi gem u meču!

Napravio je brejk u gemu koji je trajao više od pet minuta, sa mnogo razmenjenih udaraca i u situaciji gde je pokazao da neće nasesti na mentalne igre i česte promene ritma koje krase Kazahstanca.

16:10

Počinjemo!

Mikail Kukuškin servira u prvom gemu meča koji otvara treće četvrtfinale ovogodišnjeg Dejvis kupa.

15:40

Međusobni skor!

Miomir Kecmanović i Mikail Kukuškin odigrali su dva duela u dosadašnjem delu karijere.

Kazahstanski teniser bio je bolji 2019. na Mastersu u Šangaju, dok se srpski igrač revanširao godinu dana kasnije u Sankt Peterburgu, u uslovima koji su slični ovima u Madridu. Taj okršaj igrao se na betonu, u zatvorenom.

15:15

OVO SU DANAŠNJI PAROVI - NOVA PROMENA SRBIJE

Selektor Viktor Troicki u trećem duelu koristi i trećeg različitog igrača koji će nastupati uz Đokovića.

PRVI SINGL: Miomir Kecmanović - Mihail Kukuškin
DRUGI SINGL: Novak Đoković - Aleksander Bublik
DUBL: Nikola Ćaćić/Novak Đoković - Andrej Golubjev/Aleksandar Nedovjesov

15:00

Dodobro došli u MONDO Live

Budite i večeras uz MONDO i pratite tekstialni prenos uživo četvrtfinala Dejvis kupa između Srbije i Kazahstana.