Nadal preko Italijana za finale - još jedna pobjeda i pada rekord Đokovića i Federera!

Španac je odigrao izvanredno u prva dva seta.

australijan open 2022 rafael nadal u finalu  Izvor: Profimedia

Rafael Nadal je na korak od istorije - legendarni Španac se plasirao u finale Australijan opena!

U odsustvu Novaka Đokovića, Nadal je savladao u polufinalu Matea Beretinija 3:1 i iskoristio daleko lakši žrijeb poslije deportacije najboljeg tenisera svijeta iz Australije.

Nadal je savladao Beretinija 6:3, 6:2, 3:6, 6:3, čime je Italijan poslije godinu konačno upisao poraz na grend slemovima koji nije stigao protiv Đokovića.

Španac je bio jednostavno bolji igrač na "Rod Lejver areni" i prvi se plasirao u svoje šesto finale Australijan opena.

Igrao je Rafa izvanredno u prva dva seta, Italijan nije imao nikakve šanse, a onda je Špancu malo pao nivo igre u trećem setu. Beretini je bio hrabriji, bolje igrao i na bekhendu i stigao je do brejka koji mu je donio i set. Ipak, u četvrtom setu je Nadal ponovo pokazao svoj kvalitet i sada će imati priliku da osvoji drugi Australijan open u karijeri.

On će igrati protiv boljeg iz meča Danil Medvedev - Stefanos Cicipas, a ukoliko bude slavio, Španac će postati apsolutni rekorder po broju grend slem trofeja.

Nadal, Đoković i Rodžer Federer su trenutno izjednačeni na 20 titula, a Španac bi mogao da postane prvi koji je probio tu granicu.