Neslavan nastup Esme Alić u veleslalomu na ZOI: Bh. skijašica bez plasmana, diskvalifikovana zbog pogrešnog starta

Esma Alić ostala je bez plasmana u prvoj disciplini u kojoj je nastupala.

esma alić diskvalifikovana  Izvor: Screenshot

Mlada bh. skijašica Esma Alić neslavno je završila nastup u veleslalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Esma Alić je zadužila startni broj 74 i trku završila uz više od 12 sekundi zaostatka za kasnijom pobjednicom, Šveđankom Sarom Hektor, ali je kasnije diskvalifikovana jer je utvrđeno da je pogrešno startovala. U tom trenutku zauzimala je 53. mjesto.

Šveđanki je titula pripala uz rezultat 1:55.69, drugoplasirana Federika Brinjone iz Italije je kasnila 28 stotinki, dok je na postolju završila Švajcarkinja Lara Gut-Behrami (1:56.41).

Na Igrama u Pekingu Esma Alić će se predstaviti i u slalomu, a ova disciplina zakazana je za srijedu.

Prva trka odvijaće se između 3.15 i 4.50 po našem vremenu, a druga od 6.45 do 8.55.

U utorak će se na borilištima naći predstavnici BiH u kros-kantriju Sanja Kusmuk i Strahinja Erić.

Učestvovaće u dusciplini sprint, a kvalifikacije su zakazane od 9.00 do 10.35 časova po našem vremenu.