Esma Alić zauzela 45. mjesto u slalomu: Vlhova donijela prvo zlato Slovačkoj u skijanju

Autor Haris Krhalić

Bh. skijašica osvojila je 45. mjesto u slalomu na Zimskim olimpijskim igrama, dok je zlato pripralo Petri Vlhovoj.

Zimske olimpijske igre slalom žene Izvor: Screenshot

Bh. skijašica Esma Alić zauzela je 45. mjesto na današnjem slalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu,

Alić je popravila učinak sa prve vožnje, te je u drugom nastupu zauzela 45. mjesto u slalomu na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

U prvoj vožnji 20-godišnja Esma je osvojila 50. mjesto s vremenom 1:01.72, da bi u drugoj s nešto slabijim vremenom (1:02.93) popravila plasman za pet mjesta.

Inače, plasman je danas ostvarilo ukupno 50 skijašica, dok njih gotovo 40 nije uopšte završilo utrku.

Vlhova je osvojila naslov olimpijske pobjednice u slalomu na stazi "Ledena rijeka" , a do njega je stigla s osmog mjesta u prvoj vožnji.

Ostvarila je potom najbolji rezultat u drugoj vožnji, a slavila je ispred aktuelne svjetske prvakinje Austrijanke Katarine Linsberger i Švajcarke Vendi Holdener.

Inače, Vlhova je Slovačkoj donijela prvu olimpijsku medalju u alpskom skijanju.

Jedna od najvećih favoritkinja za medalju Mikaela Šifrin nije uspjela da završi prvu vožnju.