Još jedna rukometna drama u Boriku! Borac i Sloga odigrali bez pobjednika (FOTO)

Autor Haris Krhalić

Rukometaši Boraca su na domaćem terenu odigrali neriješeno protiv dobojske Sloge. Rezultat je glasio 25:25.

Rk Borac Sloga Izvor: MONDO/ Vedran Ševčuk

RK Borac je u okviru 17. kola Premijer lige BiH odigrao neriješeno sa ekipom Sloge iz Doboja. Bio je ovo treći remi Banjalučana ove sezone u Premijer ligi BiH. Ove dvije ekipe su prije dva dana u okviru četvrtfinala Kupa BiH odigrali još jedan meč za infarkt u kojem su Banjalučani bili bolji rezultatom 28:27.

Borac – Sloga 25:25 (11:11)

Utakmica je otovorena sa dva gola rukometaša Borca i dvije sjajne odbrane Subotića. Gosti sa dva brza gola izjednačuju, a zatim je uslijedila igra gol za gol.

Devet minuta prije kraja prvog dijela rezultat je glasio 8:8. Golman Borca je nakon 24 minute igre skupio devet odbrana.Borac je u nekoliko navrata vodio sa dva gola razlike, ali Dobojlije u 29. minuti prvog vođstva na utakmici.

Na pauzu se otišlo sa rezultatom 11:11.

Nakon devet minuta igre u nastavku utakmica je i dalje bila u rezultatskom egalu 15:15.Devetnaest minuta prije kraja gosti stižu na plus dva, da bi potom Borac golom Perića izjednačio na 18:18.

Nakon 50. minuta igre stvari su, barem rezultatski, bile na početku – 21:21. Pet minuta prije kraja Brkić sa dvije fantastične intervencije spašava Banjalučane te Borac ostaje na plus jedan.

Trideset sekundi prije kraja Borac stiže u prednost od jednog gola, ali Sloga preko Đurđevića stiže do konačnih 25:25.

Treba dodati kako je ekipa Sloge u ovoj utakmici bila oslabljena neigranjem srednjeg beka Vladimira Stankovića koji je jedan od najboljih igrača ekipe iz Doboja.

RK Borac: Brkić, Perić 6, Kalamanda, Miljenović, Petrović, Miljković, Nježić, Lukić 6, Knežević 3, Tepić, Malivojević 1, Ćelić, Draganić 3, Letić, Subotić, Milićević 6.

RK Sloga: Bogdanović, Peštić 1, Stojanović 4, Đurđević 7, Tulendić 2, Trifunović 7, Blagojević, Dejanović, Ristić 1, Miličević 1, Peštić 2, Đurić, Bajović.