Moćna Srbija pregazila Slovence - Svjetsko prvenstvo je blizu: Maestralni rukometaši donose veliki kapital iz Celja!

Autor Haris Krhalić

Sjajna partija rukometne reprezentacije Srbije na gostovanju u Celju.

Srbija pobijedila Sloveniju u prvoj utakmici baraža Izvor: MN PRESS

Rukometaši Srbije napravili su ogroman korak ka Svjetskom prvenstvu, pošto su u svoju korist riješili prvi meč baraža. Na gostovanju Sloveniji koja je najteži mogu rival srpskom timu u ovoj fazi takmičenja, "Orlovi" Tonija Đerone slavili su rezultatom 34:31.

Taj trijumf veliki je iskorak ka Svjetskom prvenstvu, ali dobra partija će morati da se potvrdi i u subotu od 18:00 kada će Srbija biti domaćin u Kragujevcu.

Do veoma važne pobjede Srbiju je predvodio Petar Đorđić sa osam pogodaka, a pratio ga je Lazar Kukić koji je šest puta tresao mrežu naših domaćina.

Slovenci su meč u Celju otvorili golom, ali je njihova posljednja prednost na ovom susretu bila 2:1. Od tada je Srbija diktirala tempo meča i prednost našeg tima rasla je sve do komfornih pet golova razlike pred poluvrijeme.

Na poluvremenu su Đeronini igrčai imali četiri gola prednosti, do kraja meča su Slovenci nadoknadili jedan gol zaostatka, ali je to svakako veliki kapital pred revanš koji se za nekoliko dana igra u Srbiji. Srbija u subotu iz Kragujevca može da krene na Svjetsko prvenstvo.