Aktuelni prvak BiH zaustavio novog šampiona u Ljubuškom! Prvi poraz Borca m:tel u sezoni!

Rukometaši Borca m:tel doživjeli su prvi poraz u aktuelnoj sezoni Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Izviđač nanio prvi poraz RK Borac u sezoni Izvor: YouTube - printscreen

Velika serija od godinu dana od posljednjeg neuspjeha banjalučkih rukometaša, zaustavljena je u subotu uveče u Ljubuškom!

U okviru 25. kola, Banjalučani su poraženi na gostovanju kod još uvijek aktuelnog šampiona Izviđača!

IZVIĐAČ - BORAC 36:29 (19:13)

Izabranici Mirka Mikića su bili u zaostatku od nekoliko pogodaka, a najveću razliku u prvom poluvremenu ostvarili su u posljednjim trenucima kada je Miloš Kos odveo "skaute" na šest pogodaka viška (19:13).

U nastavku su domaći rutinski održavali prednost i više nego zasluženo stigli do 13. pobjede u sezoni.

S druge strane, uprkos prvom porazu, banjalučka ekipa ima pet bodova prednosti i utakmicu manje ispred drugoplasirane Slobode, koja je zabilježa pobjedu nad dobojskom Slogom.

Najbolji u ekipi Borca m:tel večeras u Ljubuškom bio je Miloš Nježić sa devet postignutih golova, pet je postigao Aleksandar Milićević, a gol manje mladi Nikša Petrović. U taboru domaće ekipe najefikasniji su bili Mladen Bošković sa osam i Milan Vukšić sa pogotkom manje, dok je Miloš Kos uknjižio šest golova