Bh. džudistkinja najbolja na Starom kontinentu! Anđela Samardžić osvojila zlato na Evropskom kupu u Sarajevu

Anđela Samardžić okitila se zlatom prvog takmičarskog dana na Evropskom džudo kupu u Sarajevu.

anđela samardžić Izvor: Anadolija/Dino Šečić

Bh. džudistkinja Anđela Samardžić osvojila je zlatnu medalju u kategoriji do 57 kilograma na Evropskom kupu Sarajevo 2022 koji je počeo ove subote!

Samardžić je u finalu na ipon savladala njemačku takmičarku Janu Cigler, a prethodno je bila bolja od njene zemljakinje Sofi Puhel i Holanđanke Saše Buvalde.

Današnjom pobjedom, bh. džudistkinja potvrdila je da se nalazi u odličnoj formi, nakon što je na nedavnom Evropa kupu u Dubrovniku osvojila bronzanu medalju.

Drugog takmičarskog dana, nakon duže vremena na jednom od međunarodnih takmičenja koje organizuje Džudo savez Bosne i Hercegovine, nastupiće i najbolja bh. džudistkinja Larisa Cerić, dok se u muškoj konkurenciji sutra najviše očekuje od Tonija Miletića, koji se na "Sarajevo European Openu" u februaru ove godine okitio bronzanom medaljom.

Izvor: Anadolija/Dino Šečić

Pored Cerić i Miletića, boje zastave BiH braniće i Marija Šukić (-78 kg) u ženskoj te Mustafa Hebib (-81 kg), Srđan Ajvaz (-90 kg) i Vasilije Vujičić (+100 kg) u muškoj konkurenciji.