Krupa sljedeće subote može da proslavi titulu? Lider zadržao plus 5, a u narednom kolu se sastaju prvi pratioci!

Ukoliko se rezultati poklope, tim iz kanjona Vrbasa bi sljedećeg vikenda mogao da postane novi šampion Republike Srpske. Spektakularan meč odigrali su Zvijezda 09 i Drina - postignuto je čak devet golova!

krupa pobijedila sutjesku  Izvor: Promo/FK Krupa

Tri kola prije kraja m:tel Prve lige Republike Srpske, Krupa je zadržala pet bodova prednosti u odnosu na najbliže pratioce.

Tim Vladimira Ilića je u kanjonu Vrbasa nadigrao Sutjesku i jubilarnom, 20. pobjedom, dodatno se približio osvajanju titule i povratku u bh. elitu:

KRUPA – SUTJESKA 3:0 (2:0)
/Mrzić 15, 57, Nikodinović 24/

Dva tima su se, podsjetimo, sastala i prije tri dana, na stadionu kraj Ćehotine, u revanš duelu polufinala Kupa Republike Srpske. Fočaci su tada upisali Pirovu pobjedu rezultatom 2:1, međutim ove subote nisu bili ni blizu pozitivnog rezultata, obzirom da je Krupa praktično sve dileme otklonila u prvoj polovini prvog poluvremena.

Vodeći gol postigao je Srđan Mrzić u 15. minutu, dok je prednost udvostručio Ljubiša Nikodinović devet minuta kasnije, poslije čega je Krupa rutinski završila posao i u drugom poluvremenu, novim Mrzićevim golom, "dokrajčila" goste.

Sigurne trijumfe uknjižili su u ovom kolu i prvi pratioci Krupe, Sloboda i Sloga, koji za liderom kasne pet bodova.

Novljani su na "Mlakvama" nadigrali Omarsku, zahavaljujući dvostrukom strijelcu Alenu Nuhanoviću, dok je Sloga rezultatom 1:2 stigla do trijumfa nad derventskim "krojačima" u komšijskom derbiju.

Pogocima Aleksandra Milakovića i Bojana Markovića, ekipa sa "Luka" stekla je sigurno vođstvo, koje je do kraja meča Tekstilac uspio samo da smanji, u 78. minutu golom Milana Brkovića.

Upravo se najbliži pratioci Krupe sljedeće subote sastaju međusobno, pa bi, teoretski, Ilićev tim već sljedećeg vikenda mogao da ovjeri osvajanje titule, ukoliko se "poklope" rezultati iz Doboja i Prnjavora, gdje će Krupa odraditi pretposljednje gostovanje u sezoni.

Najbolji meč ovog kola, ipak, odigrali su Zvijezda 09 i Drina u etno-selu Stanišići, na kojem je postignuto čak devet golova (5:4)!

Zvorničani su poveli u drugom minutu pogotkom Danijela Ćuluma, a bio je to jedini gol na meču do finiša prvog dijela, kada smo vidjeli još dva.

Stefan Rakić je u 43. minutu uduplao prednost, ali je u posljednjim trenucima prepolovio Milan Šikanjić.

I onda – spektakularno drugo poluvrijeme, u kojem su se mreže tresle još šest puta!

Miloš Gordić je u 49. minutu izjednačio na 2:2, Sreten Milošević tri minuta kasnije vratio prednost gostima, čiju su mrežu u intervalu od 66. do 68. minuta tresli Dejan Živković i Igor Blagojević i odveli Zvijezdu 09 do vođstva.

Odmah u 69. minutu ga je anulirao Petar Gavrović, a goleada je zaključena u 77. minutu, kada je peti gol za klub iz Stanišića postigao Andrej Janjić.

M:TEL PRVA LIGA REPUBLIKE SRPSKE – 27. kolo

Zvijezda 09 – Drina 5:4 (1:2)
/Šikanjić 45, Gordić 49, Živković 66, Blagojević 68, Janjić 77 - Ćulum 2, Rakić 43, Milošević 52, Gavrović 69/

/Bjeloš 3, Asentić 9 – Ristić 31/

Budućnost – Željezničar Sport tim 0:1 (0:1)
/Ružičić 32/

Alfa Modriča – Borac 2:1 (2:1)
/Simić 8, Šoškić 23 – Ramirez Urtado 27/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!