Igraju istorijsku sezonu, ali "zaribali" na pretposljednjem ispitu! Frajburg bio nadomak LŠ, sad zavisi od drugih!

Zahvaljujući sjajnim partijama, Frajburg je zaslužio da se bori za mjesto u Ligi šampiona, gdje bi zaigrao prvi put u istoriji kluba, ali je ovog popodneva napravio veliki korak unazad.

union berlin pobijedio frajburg  Izvor: EPA/RONALD WITTEK

Prije šest godina je Frajburg igrao u Cvajti, a sada je stigao nadomak istorijskog, prvog plasmana u Ligu šampiona!

Ipak, puleni Kristijana Štrajha zapeli su na prvoj od posljednje dvije prepreke – pred domaćom publikom su doživjeli debakl u duelu sa Union Berlinima, za jedno poluvrijeme:

FRAJBURG – UNION BERLIN 1:4 (0:3)
/Eler 62 - Premel 11, Trimel 30, Beker 41, Šefer 90/

Pretposljednju bundesligašku rundu četvrtoplasirani Frajburg je dočekao uz bod prednosti u odnosu na RB Lajpcig, koji će, kao petoplasirani, u nedjelju odmjeriti snage Augzburgom, koji ne može "ni gore ni dole".

Navijači su pripremili sjajan dekor na tribinama Europa-Park stadiona i ispraćaj svojih ljubimaca u Leverkuzen, gdje je trebalo da ovjere mjesto u evropskoj eliti gdje nikad nisu bili.

Za nešto se, ipak, ovog popodneva pitao i bundesligaš iz prestonice, koji je učinio da Frajburg u trci za mjestom u Ligi šampiona više ne zavisi sam od sebe.

Za samo pola sata, u intervalu od 11. do 41. minuta, "unionisti" su zadali bolan šamar domaćinima, čiju mrežu je "načeo" Griša Premel.

"Plesala" je lopta po gol-liniji nakon jednog udarca domaćih sa lijeve strane, a onda ju je na suprotnoj sačekao vezni fudbaler Union Berlina.

Novi šok za Frajburg stigao je u 23. minutu, kada je poništen izjednačujući gol Lukasa Olera zbog igranja rukom prilikom prijema lopte, dok je do drugog gola Union Berlin stigao 15 minuta prije odlaska na odmor.

Kristofer Tremel je poslao loptu glavom u mrežu poslije centaršuta Šeralda Bekera, koji se četiri minuta prije kraja prvog dijela i sam upisao u strijelce, "zakucavši" loptu u mrežu preciznim udarcem sa desne strane.

Pomenuti Eler podigao je navijače na Europa-Parku izbjegavši u 59. minutu ofsajd-zamku Union Berlina i pogodivši za 1:3, ali je to ipak bilo sve od domaćih, koje je, u 90. minutu, uzdrmao i Andraš Šefer, koji nije propustio priliku da rutinski iskoristi situaciju na lijevoj stativi...

Rekli smo već, nakon ovog poraza Frajburg u borbi za Ligu šampiona ne zavisi sam od sebe.

Ako RB Lajpcig drugog dana vikenda nadigra Augzburg koji je mislima već na odmoru, Frajburg će pasti na peto mjesto pred posljednju rundu, u kojoj će gostovati "farmaceutima" iz Leverkuzena...

A upravo je ovaj tim, gostujućim trijumfom u Sinshajmu, prebrinuo brige oko plasmana u Ligu šampiona.

U duelu sa Hofenhajmom, Bajer je bio u rezultatskom minusu poslije prvog poluvremena (2:1), da bi u nastavku, za samo tri minuta, pogocima Muse Diabija i Patrika Šika anulirao plus domaćih, a potom u nadoknadi preko Lukasa Alarija potvrdio trijumf i "zacementirao" treću poziciju.

Nakon posljednje runde, koja je zakazana za sljedeću subotu, Bajer ne može biti ni gore ni bolje plasiran.

/Polter 22, Belo 89 ag – Nilson 35/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!