Zadržane teoretske šanse za "skudeto": Napoli "minimalcem" slavio nad Torinom

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Napolija su bili bolji od ekipe Torina rezultatom 0:1. Strijelac jedinog gola na utakmici bio je Fabian Ruiz.

Torino Napoli 36. kolo Serija A Izvor: Shutterstock

Fudbaleri Napolija su u okviru 36. kola slavili minimalnom pobjedom na gostovanju kod Torina. Dugo je domaća ekipa odolijevala gostima iz Napulja, ponajviše zahvaljujući Etritu Beriši koji je imao nekoliko odličnih intervencija kao i odbranjen penal. Napoli je ovom pobjedom zadržao teoretske šanse za osvajanje "skudeta", a u slučaju pobjede Milana u ovom kolu definitvno bi ispali iz trke za titulu.

Torino – Napoli 0:1 (0:0)
/Ruiz 73/

Prvi je na utakmici zaprijetio Torino u osmom minutu. Beloti je šutirao glavom, ali je njegov udarac zaustavio Ospina. Viktor Osimen je pokušao u 15. minutu međutim brani to danas odlični Beriša. Deset minuta kasnije Insinje je pokušao glavom, ali Beriša ponovo na visini zadatka.

Zaprijetio je Napoli još nekoliko puta preko Mertensa i Inisnjea međutim, nije došlo do promjene rezultata.
Drugo poluvrijeme nije donijelo puno uzbuđenja sve do 60. minuta kada je Napoli imao odličnu priliku da dođe u vođstvo sa bijele tačke.

Loptu je namjestio Insinje međutim, njegov udarac „sa kreča“ zaustavio je Beriša. Samo par minuta kasnije ponovo Insinje nakon odlične solo akcije šutira iz dobre poziciji, ali golman Torina uz pomoć odbrane ponovo brani.

U 68. minutu Beloti je imao dobru priliku, ali je šutirao pored gola. A onda pet minuta kasnije Napoli stiže u vođstvo. Ruizov udarac odbio se od jednog defanzivnog igrača Torina i prevario Berišu kojem je lopta prošla kroz noge – 0:1.