Nastavlja se borba za "skudeto": Inter slavio nakon preokreta - Martinez dvostruki strijelac, Džeko upisao asistenciju

Autor Haris Krhalić

Nevjerovatan preokret ekipe Intera.

Lautaro Martinez Izvor: Shutterstock

Inter je u okviru 36. kola Serije A, na domaćem terenu, dočekao ekipu Empolija. Gosti su bolje otvorili utakmicu te su nakon pola sata imali prednost od dva gola. Igrači Intera su djelovali nervozno te je izgledalo kako je borba za "skudeto" gotova.

Međutim, krajem prvog dijela utakmice igra Empolija se potpuno raspala, a "nerazuri" su uspjeli stići do izjednačenja nakon 45 minuta igre. Na kraju je bilo 4:2 za Inter koji nastavlja borbu za titulu Serije A te se ovom pobjedom, barem na kratko, vratio na lidersku poziciju.

Inter – Empoli 4:2 (2:2)
/Romanjoli 40 ag., Martinez 45, 64, Sančez 90+5 – Pinamonti 5, Aslani 29/

Loše je počelo za ekipu Intera . Već u petom minutu Empoli stiže u vođstvo. Odlično je Žurkovski ubacio sa desne strane za Pinamontia, a ovaj pogodio za 1:0. Šest minuta kasnije gosti stižu do novog gola, ali je pogodak Žurkovskog poništen zbogt ofsajda.

U 15. minutu Inter je imao priliku stići do izjednačenja, ali je Bareljin udarac zasutavila stativa.

Deset minuta kasnije sudija je svirao penal za Inter, ali je odluka promijenjena nakon konsultacije sa VAR sobom. A onda u 29. minutu novi šok za igrače Intera.

Kristijan Aslani je odličnio primio loptu i pogodio za 0:2. Bio je to njegov prvi pogodak u seniorskoj konkurenciji. I kada se mislilo da će to biti i konačan rezultat prvog poluvremena Inter je konačno „proradio“.

U 40. minutu „nerazuri“ su sretno stigli do smanjenja rezultata. Autogol postigao je Simone Romanjoli koji je pokušao da izbije loptu iz svog peterca, a umjesto toga poslao ju je pored svog golmana.

Pet minuta kasnije tim iz Milana stiže do izjednačenja. Čalhanoglu je posalo loptu za Lautara Martineza koji vanjskim dijelom kopačke loptu šalje u mrežu Empolija – 2:2.

Drugo poluvrijeme je pripalo ekipi Intera i bilo je samo pitanje trenutka kada će doći do potpunog preokreta. To se desilo u 64. minutu kada je pogriješio Pijamoci koji je namjestio loptu Martinezu, a ovaj pogodio za erupciju oduševljenja na „Meaci“.

Vrijedi pomenuti udarac Edina Džeke u sudačkoj nadoknadi koji je zaustavila stativa. Inače, naš reprezentativac je u igru ušao u 70. minutu kada je zamijenio heroja današnje pobjede Martineza.

Konačnih 4:2 postavio je Aleksis Sančez u 95. minutu na asisteniciju Džeke.

Sada u Interu ponovo mogu da sanjaju odbranu titule u Italiji, pošto je Milan na potezu, a imaju vrlo komplikovan raspored.

Inter još ima mečeve sa Kaljarijem (g) i Sampdorijom (d), a Milan sa Veronom (g), Atalantom (d) i Sasuolom (g).