Đere slavio na Rolan Garosu, sad može da pomogne Đokoviću! Lasla čeka težak zadatak, za njega će navijati i Novak!

Autor Haris Krhalić

Laslo Đere u drugom kolu turnira u Parizu igra protiv Danila Medvedeva.

Laslo Đere bolji od Litvanca Ričardasa Berankisa Izvor: Profimedia/MN Press

Odličan dan za srpski tenis, poslije Aleksandre Krunić pobjedu na Rolan Garosu upisao je i Laslo Đere. Srpski teniser je izborio plasman u drugo kolo turnira u Parizu.

Laslo je na startu takmičenja savladao Litvanca Ričardasa Berankisa - 6:4, 6:4, 6:4. A, u narednoj rundi ga čeka najteži zadatak. Okršaj sa Danilom Medvedevom (Rusija) i prilika da pomogne sunarodniku Novaku Đokoviću.

Njih dvojica se bore za prvo mjesto na ATP listi, Novak mora da osvoji turnir da bi zadržao tron, a u isto vrijeme Danil ne smije da dogura do polufinala. Na tom putu bi mogao da ga zaustavi upravo Đere. Uz to je dobro poznato da Medvedev ne voli šljaku, dok srpskom igraču ta podloga prija.

Biće ovo njihov drugi meč. Interesantno je da je prvi susret dobio Đere. Bilo je to na turniru u Budimpešti (Mađarska) kada mu je Rus predao meč. Srbin je dobio prvi set ubjedljivo (6:0), pa je ruski igrač u drugom, pri rezultatu 5:5 zbog povrede odlučio da se povuče.

Podsjetimo, Novak je na startu rutinski slavio protiv Jošihita Nišioke.