Novak Đoković savladao Kokinakisa

Novak pregazio Australijanca i čeka Srbina! Đoković se igrao sa Kokinakisom

Novak Đoković u Londonu dobio i drugi meč, najvjerovatnije ga čeka srpski derbi i okršaj sa Kecmanovićem u narednoj rundi!

Novak Đoković savladao Kokinakisa Izvor: Fonet/AP/Kirsty Wigglesworth

Novak Đoković nastavlja svoj put ka novoj tituli na Vimbldonu. Odradio je posao rutinski na startu Vimbldona, posle Kvona pao je i Tanasi Kokinakis - 6:1, 6:4, 6:2!

Australijski igrač, inače drugar Nika Kirjosa, nije imao nikakvu šansu protiv raspoloženog srpskog igrača. Nole ga je "počistio" sa terena i sada čeka Miomira Kecmanovića i srpski derbi u nastavku.

Odigrao je Novak savršen meč, tačno dva sata trajao je duel sa Kokinakisom i djelovalo je više kao trening, nego kao ozbiljna prepreka za njega. U svakom od setova brzo je pravio brejkove i rutinski sve rješavao u svoju korist.

Kako je sve izgledalo dovoljno govori podatak da je Tanasi imao samo jednu brejk šansu i to u posljednjem gemu trećeg seta.

Što se Miomira tiče, on je morao znatno više da se oznoji za pobjedu. Igrao je dva taj-brejka, pa je izgubio treći set, ali je uspio da završi meč u četvrtom i spreči eventualni peti set.

Đoković i Kecmanović igraće u petak, najvjerovatnije na Centralnom terenu. Do sada su se dva puta susreli, oba puta na šljaci u Beogradu i oba susreta pripala su Novaku.

16:39

KRAJ!

Đoković je pobedio - 6:1, 6:4, 6:2! Sada čeka da Miomir Kecmanović završi svoj meč.

16:32

AUSTRALIJANAC DOBIO GEM

Dobio je Kokinakis drugi gem u trećem setu - 5:2.

16:28

JOŠ JEDAN GEM!

Još jedan gem nedostaje Đokoviću za pobedu - 5:1!

16:23

ĐOKOVIĆ SVE BLIŽI POBEDI

Novak je napravio novi brejk, rutinski privodi posao kraju - 4:1!

16:18

GEM ZA KOKINAKISA

Osvojio je Tanasi prvi gem u trećem setu i smanjio zaostatak - 2:1.

Izvor: Profimedia

16:14

NOVAK NASTAVLJA DA GAZI!

Nastavlja Đoković sa odličnom igrom u trećem setu, potvrdio je brejk - 2:0!

16:10

BREJK NOVAKA!

Savršen početak trećeg seta za Đokovića. Odmah je napravio brejk i vodi - 1:0!

16:00

NOVAK VODI SA 2:0!

Propustio je četiri šanse, pa je potom završio posao. Đoković je na svoj servis potvrdio osvajanje seta - 6:4.

Izvor: Fonet/PA/Steven Paston

15:55

NOVAK PROPUSTIO 4 SET LOPTE!

Mogao je Novak sve da završi u drugom setu na servis protivnika, imao je čak četiri set lopte, nije ih iskoristio. Kokinakis je ostao u igri - 5:4!

15:45

ČUVAJU SERVIS GEMOVE!

Čuvaju i jedan i drugi svoje servis gemove u drugom delu drugog seta - 5:3. Pritisak je sada na Australijancu!

15:37

ĐOKOVIĆ "ŠTUCNUO", PA DOBIO GEM

Imao je Novak 40:0, pa je napravio dve greške (40:30), onda je imao slabiji smeč, pa se ispravio savršenom bekhend paralelom za veliko vođstvo - 4:2.

15:32

KOKINAKIS NE ODUSTAJE

Ne odustaje australijski igrač od drugog seta. Osvojio je gem na svoj servis, tek drugi u setu, treći ukupno u meču - 3:2.

15:27

NOVAK POTVRDIO BREJK!

Đoković je potvrdio brejk, vodi sa 3:1 u drugom setu!

Izvor: Fonet/AP/Kirsty Wigglesworth

15:21

BREJK ZA ĐOKOVIĆA!

Nije Novaku dugo trebalo, napravio je brejk i u drugom setu - 2:1.

Kokinakis je spasao jednu brejk loptu, nije iskoristio gem loput, pa je Novak onda drugu pretvorio u gem i poveo.

15:14

SIGURAN POČETAK DRUGOG SETA

Drugi set je počeo tako što su i jedan i drugi sigurno sovojili gemove na svoj serivs - 1:1.

15:08

NOVAK RAZBIJA AUSTRALIJANCA!

Novak se ne šali, prvo je napravio novi brejk, a onda je to i potvrdio još jednom i dobio je prvi set sa ubedljivih 6:1!

Izvor: FoNet/AP/Steven Paston/PA

14:57

DOBIJENI SERVIS GEMOVI!

Dobili su i Novak i Tanasi svoje servis gemove. Đoković čuva prednost - 4:1.

14:50

Savršen start za Đokovića, potvrdio je brejk - 3:0!

14:47

Odličan start za Đokovića, odmah je napravio brejk i sada vodi sa 2:0 u prvom setu!

14:41

NOVAKU GEM, KOKINAKIS U ŠOKU!

Novak je osvojio prvi gem na meču, a Kokinakis je ostao u šoku. Posle bekhend riterna mu je pukla žica. Ni sam nije mogao da veruje šta se dogodilo.

Otišao je, zamenio reket i sve vreme gledao u čudu zbog toga.

Izvor: printscreen/Twitter/Wimbledon

14:33

IGRAČI SU NATERENU

Izašli su Novak i Tanasi na teren sa širokim osmesima.

14:20

ZAŠTO JE ANANAS NA VRHU PEHARA?

Zašto se na vrhu vimbldonskog pehara nalazi ananas? To je jedna od tema o kojoj su pisali i na zvaničnom sajtu prestižnog turnira.