ISTORIJA! Lana Pudar osvojila bronzu na Evropskom prvenstvu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Tinejdžerka iz Mostara isplivala treće nejbrže vrijeme u Evropi na 100 metara delfin.

Lana Pudar osvojila bronzu na Evropskom prvenstvu! Izvor: Promo/Lana Pudar Facebook

Lana Pudar napravila je novu senzaciju!

Šesnaestogosišnja bh. plivačica osvojila je bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu i tako ispisala još jednu stranicu istorije bh. sporta!

Pudar je u finalu dionicu 100 metara delfin isplivama u vremenu 57.27 sekundi i tako izborila evropsku bronzu.

Zlato je pripalo Šveđanki Lusi Hanson sa vremenom 56.66, a srebro Francuskinji Mari Vatel koja je isplivala vrijeme 56.80 sekundi.

Pogledajte trku!

Lana Pudar bronza na EP 100 metara delfin
Izvor: Youtube/Svjetsko a nase Lana Pudar

Pudar ovim nije završila nastup na Evropskom prvenstvu. Takmičiće se i u disciplini 200 metara delfin, a kvalifikacije su na programu u utorak ujutru.