Srbija je prvak Evrope! Košarkaši ispali u Njemačkoj, a basketaši pokazali moć u Austriji - nestvarna dominacija!

Autor Haris Krhalić

Basketaši Srbije osvojili su zlato na Evropskom prvenstvu

Basket reprezetnacija Srbije prvak Evrope Izvor: Youtube/FIBA 3x3/Screenshot

Reprezentacija Srbije u basketu tri na tri osvojila je titulu prvaka Evrope, pošto je u finalu šampionata, koji je održan u Gracu, večeras pobijedila Letoniju sa 21:14. Na taj način srpski basketaši su nastavili rijetko viđenu dominaciju, jer im je ovo četvrta uzastopna titula na prvenstvima Evrope.

Do novog zlata reprezentacija Srbije je stigla bez poraza. Najpre je u grupi pobijedila Sloveniju sa 21:14 i Izrael sa 21:13, da bi u četvrtfinalu savladala Poljsku sa 21:18 i u polufinalu Holandiju sa 21:10. Šampionsku titulu osvojili su Mihajlo Vasić, Dejan Majstorović, Strahinja Stojačić i Marko Branković.

Do novog, četvrtog uzastopnog evropskog zlata, stigli su na perfektan način. Nisu izgubili nijedan meč. Krenulo je od Slovenije (21:14), nastavilo se sa Izraelom (21:13), pa je u četvrtfinalu pala Poljska u nešto neizvjesnijem meču (21:18). Bijes je iskaljen na Holandiji (21:10), pa je potom ekipa stigla do još jedne sigurne i ubjedljive pobjede u meču za najsjajnije odličje. Nova medalja je stigla!