Novak kreće u Astani, a prvi rival je "mina": Pao je na ATP listi, ali ima osvojen grend slem i pobjede nad favoritima!

Kristijan Garin jeste 83. na svijetu trenutno, ali nije rival koga bi iko smio da potcijeni!

novak đoković protiv kristijana garina na turniru u astani  Izvor: FoNet/AP/Ariel Schalit

Novak Đoković je osvojio turnir iz kategorije 250 u Tel Avivu, a onda se uputio pravo u Astanu gdje će zaigrati na turniru iz serije 500 na kome će juriti nove bodove za ATP trku i ATP listu.

Prvi rival biće mu Čileanac Kristijan Garin, trenutno tek 83. teniser svijeta, ali igrač sa renomeom koji je u prošlosti znao da iznenadi brojne velike protivnike. On je prije samo godinu dana bio 17. na ATP listi, a sitne povrede i lošija forma trenutno su ga bacile mnogo ispod njegovog realnog mjesta.

Ipak u Astani će biti autsajder jer je on prije svega odličan na šljaci. Garin je na šljaci Vinja del Mara ispisao istoriju kada je 2013. godine sa 16 godina i 8 mjeseci pobijedio Dušana Lajovića i tako postao najmlađi Čileanac u istoriji sa ATP pobjedom. Te 2013. godine osvojio je juniorsku Rolan Garos tako što je u finalu pobijedio Aleksa Zvereva, a svih pet ATP titula u karijeri uzeo je na šljaci.

Do sada je uspijevao da pobijedi Danila Medvedeva, Aleksa Zvereva, Stena Vavrinku, Marina Čilića, Kaspera Ruda, Keija Nišikorija i Matea Beretinija, ali Novaka nikada. Igrali su dva puta i oba puta Novak je lako došao do pobjede. Prvo 2020. na ATP kupu kada je bilo 6:3, 6:3, a onda na Vimbldonu 2021. kada je Novak pobijedio sa 6:2, 6:4, 6:2.

Sada se oko 14 časova očekuje njihov duel u kome će Garin probati da napravi senzaciju, da popravi svoju poziciju na ATP listi koja je sve lošija, ali malo ko mu daje neke šanse. Ukoliko pobijedi u ovom meču Novaka u drugom kolu Astane čeka Botik van der Zandshulp.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!