Borac se "okliznuo" u Ljubuškom: "Osice" u posljednjem minutu imale napad za vođstvo, na kraju upisale poraz!

Rukometašice u crveno-plavim dresovima poražene su treći put ove sezone u premijerligaškom takmičenju.

rukometašice borca izgubile od izviđača Izvor: ŽRK Borac

Rukometašice Borca nisu uspjele da nastave niz pobjeda u svim takmičenjima, koji je trajao četiri utakmice (po dvije u Evropi i Premijer ligi BiH).

Crveno-plave su ovog vikenda gostovale u Ljubuškom, gdje su imale napad za vođstvo na ulasku u posljednji minut pri rezultatu 29:29.

Ipak, pogriješile su u predaji lopte, što je domaćin znao da kazni, postigne pogodak za plus jedan, a onda timu Nikole Bijelića ostavi 45 sekundi da pokuša da stigne do boda.

U tome gošće ipak nisu uspjele. Izviđač je "malim" faulovima potpuno "isjekao" posljednje atake Borca, koji je u posljednjim sekundama uspio da šutira, ali je "jedinica" Izviđača uspjela da odbrani taj udarac.

U Ljubuškom su igračice Borca uknjižile treći premijerligaški poraz u pet kola, a trenutno su tek na šestom mjestu na tabeli, sa isto toliko bodova minusa u odnosu na prvoplasirane Hadžiće.